Maaeluminister kohtus põllumajandustootjatega

Eile pärastlõunal kohtus maaeluminister Mart Järvik Järvamaal Jõgeva-, Järva- ja Lääne-Virumaa põllumajandustootjate liitude liikmete ja põllumeestega. Kohtumisel osalenud Jõgeva põllumajandustootjate liitu kuuluva Raul Soodla sõnul läks arutelu küll tuliseks, kuid põllumehed said ka vajaliku teadmise, et nendega kavatsetakse arvestada.


„Tulisus seisnes sinise ehk värvitud diiselkütuse kasutamises ja uutes mõtetes selles liinis,“ rääkis Soodla, lisades, et valitsuse ettepanekud põllumeestele ei sobi. „Põllumeest tituleeritakse praegu just kui vargaks või väärkasutajaks. Põllumehed on nõus, et vargad tuleb välja ajada ja kontrolli alla võtta, aga alustatakse just kui valest otsast. Meiepoolne ettepanek oli see, et värvitud kütuse väljastamine tanklates peab saama parema kontrolli alla,“ ütles Soodla.

Mart Järvik on ka enne öelnud, et soovib alustada võitlust sinise kütuse väärkasutamisega. Intervjuus Postimehele ütles Järvik, et praeguse süsteemi juures saab petta nii riik kui ka põllumees. Ta avaldas toona arvamust, et värvimine tuleb kas lõpetada või anda võimalus sinist kütust tankida vaid neile, kes on registrisse kantud põllumehed.

„Euroopa Liidust on tulnud signaal, et meil esineb väärkasutust ja riik peab otsustama, kuidas ta selle väärkasutuse lõpetab. See, et keegi sinist kütust varastab ega kasuta seda ainult põllumajanduslikes töödes, nagu lubatud, ongi tekitanud olukorra, kus meil on ülekasutus ja see on vaja ära lõpetada. Aga põllumeeste seisukoht on ennekõike see, et alustada tuleb tanklatest ja kütuse väljastajatest, pärast seda tuleks jõuda limiitide ja piiramiste juurde. Aga saime sõnumi, et kui määrus hakkab valmima, saame veelkord kaasa rääkida, see on meie jaoks väga oluline,“ avaldas Raul Soodla heameelt.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus