Maaelukonverentsil otsustati moodustada kriisitoimkond

Möödunud laupäeval  Jõgeva kultuurikeskuses Keskerakonna algatusel korraldatud maaelukonverentsil otsustati moodustada kriisikomisjon maaeluga seonduvate valuküsimuste lahendamiseks.

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar toonitas oma ettekandes vajadust toetada senisest märksa põhjalikumalt maaettevõtlust ja omavalitsuste tulubaasi. “Eesti on sedavõrd väike riik, kus ei tohi olla ääremaid,” lausus ta.

Konverentsil osalejad toetasid ühehäälselt ideed moodustada maaeluprobleemidele lahenduste otsimiseks kriisitoimkond. “Kriisitoimkond tuleb kaheteistkümneliikmeline ja usutavasti hakkab sinna kuuluma ka Jõgevamaa esindaja,” ütles konverentsi peakorraldaja  Toomas Paur, kelle sõnul on Keskerakonnal plaanis kokku kutsuda ka üle-eestiline maakongress, milles saaksid oma huvidest ja muredest  rääkida erinevate erakondade ja maaeluorganisatsioonide liikmed.

“Jõgeva linn on väga tihedasti ühte sulanud maapiirkonnaga, seepärast tuleb mõlema piirkonna probleeme sageli ühiselt lahendada. Kindlasti tunnevad maainimesed rõõmu ka peagi valmivast Jõgeva bussijaamast,” ütles konverentsil Jõgeva abilinnapea Aare Olgo.

“Üheks maaelu oluliseks valdkonnaks on ka kalandus,” märkis oma sõnavõtus Peipsi Kalurite Ühingu esimees Priit Saksing.

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus