Maadlusvõistlustel osutusid tugevamateks Jõgevamaa poisid

Rohkem kui veerand sajandit korraldatavatele jõuproovile oli tulnud võistlema üle 200 maadleja 23 klubist. Avatseremoonial kõnelesid võistluste ellukutsuja, ühiskonnategelane ja Jõgevamaa Aasta inimene 2004 Ants Paju, maavanem Aivar Kokk ning Jõgeva Raskejõustikuklubi Ramm juhatuse esimees Aimur Säärits.

Peakohtunikuna hindas võistlusi Tanel Renter. Kohtunike hulka kuulus ka Jõgevalt võrsunud maadlusmees Vardo Malm, kes praegu õpib Tallinna Pedagoogikaülikoolis kehakultuuri. Jõu- ja osavuseproove jälgis ka Eesti Maadluskoondise peatreener Henn Põlluste, kes on huvitatud noorte maadlejate hetketasemest ja tulevikuvõimalustes.

Põhjalike õpetussõnade ja soovitustega saatis raskejõustikuklubi Ramm maadlejaid matile treener Aimur Säärits, keda oli toetamas ka abikaasa Ave. Oma esimestele võistlustele läks ka maadlustreeneri oma poeg, lasteaiapoiss Mattias Säärits, kes maadles kehakaalus 20 kilogrammi. Esmakordselt võistles ka tema konkurent Mark Tamm. ?Mõlemad poisid olid tublid, kuid seekord kuulus võit Mattiasele,? kommenteeris treener ja pereisa Aimur.

Põltsamaalt maadlema saabunud poistest pakkusid vastastele tugevamat konkurentsi Sander Orion, Ardi Andruse, Tõnis Rosenberg, Ander Vaher ja Aimar Andruse.

?Põltsamaal tegeldakse jõudsalt vabamaadlusega. Pakkusin Ants Pajule välja mõtte, et Vooremaa ja raskejõustikuklubi Ramm auhinnavõistlustel võiks ühel päeval võistelda kreeka-rooma ja teisel vabamaadluses. Võistluse korraldajate nõusolekul saigi see mõte teoks,? rääkis Põltsamaa maadlustreener Arved Külanurm.

Võistluste korraldamisele aitasid kaasa ka lapsevanemad, kelle poegade harrastuseks maadlus. ?Arvasime peres, et poeg peaks tegelema mõne tõsise spordialaga ja leidsime, et sobiv oleks just maadlus. Nüüd on ta treeninud kolm aastat Aimur Sääritsa juhendamisel ja ka mitmed medalid saanud. Püüan talle ikka moraalselt toeks olla,? lausus 10-aastase Artur Andersalu isa Kalju, kes on olnud abiks ka raskejõustikuklubile toetajate leidmisel.

Kalju Andersalu sõnul on klubi toetanud Hasartmängumaksu nõukogu, Kultuurkapital, Jõgeva Maavalitsus, Jõgeva vallavalitsus, Jõgeva Majandusühistu, Põltsamaa Majandusühistu, firma Kördiööbik, AS Vooremaa Teed, Põltsamaa lihatööstus Vecordia, AS Põltsamaa Felix, AS Perevara ja AS Woodwell, AS A. Tammel ja OÜ AVAKS. ?Kõige rohkem on Jõgeva maadlustraditsioonide hoidmiseks ära teinud Aimur ja Ave Säärits,? lausus Kalju Andersalu.

Maadlusvõistluste võitjaid autasustasid Ants Paju, Aimur Säärits ja maadlussõber Erki Suits.

Üldarvestuses tulid võistlustel esikohale Jõgeva ja Põltsamaa maadlejad. Teiseks jäid Viljandi ja kolmandaks Vändra maadlejad. Järgnevalt individuaalne paremusjärjestus.

Noorte vanusegrupp, millesse kuuluvad 1994. aastal sündinud ja nooremad osalejad

Kehakaal 20 kg
1.Mattias Säärits; Ramm, Jõgeva
2. Mark Tamm; Ramm, Jõgeva

Kehakaal 25 kg
1.
Marko Mersialu; Maadlusklubi Juhan
3 Hendrik Orion; Ramm, Põltsamaa
4 Eugen Jääger; Ramm, Põltsamaa

Kehakaal 30 kg
1.Grag-Sander Talpas.; K. Palusalu maadlusklubi
2 Aimar Andruse; Ramm, Põltsamaa
5. Simmo Säärits; Ramm, Jõgeva

Kehakaal 35 kg
1. Jaanus Rõõmussaar; maadlusklubi Vändra Suure Karu Pojad

Kehakaal 40 kg
1.Rene -Aleksander Novikov; K.Palusalu maadlusklubi

Kehakaal 50 kg
1.Andres Kreitsman; Viljandi

Kehakaal üle 50 kg
1.Rainer Pihlas; SRJK
4.Artur Andresalu; Ramm, Jõgeva
5. Roland Kiipus; Ramm, Jõgeva

Õpilaste vanusegrupp, 1990.-1993. aastal sündinud maadlejad

Kehakaal 32 kg
1.Cen Trossmann; Järvamaa
3 Benno Harjo; Ramm, Jõgeva
4Ivo Rosin; Ramm, Põltsamaa

Kehakaal 35 kg
1Marek Lainela; maadlusklubi Juhan
2Ander Vaher; Ramm, Põltsamaa

Kehakaal 38 kg.
1 Kert Kaljula; Tulevik
5 Ardi Andruse; Ramm, Põltsamaa

Kehakaal 42 kg
1 Sander Orion; Ramm, Põltsamaa

Kehakaal 47 kg
1.Joonas Hansen; Tartu
5. Tõnis Rosenberg; Ramm, Põltsamaa

Kehakaal 73 kg
1
Kristjan Riis; Martna

Kehakaal 53 kg
1. Rauno Pajuviidik; Nelson

Kehakaal 59 kg
1
Hardo Toots; Tartu
3 Henri Kuke; Ramm, Põltsamaa

Kehakaal 66 kg
1 Toomas Tammik; Järvamaa
5.Viktor Steinbact; Ramm, Jõgeva
6 Rostislav Filatov; Ramm, Jõgeva

Kehakaal 85 kg

1. Raivo Kõluvere; klubi Nelson.

JAAN LUKAS

 

blog comments powered by Disqus