Maadlusraamat otsib toetajaid

“Võidelge ja võitke,” ütles Kristjan Palusalu 1980. aastal Jõgeval ajalehe Punalipp maadlusvõistlustel noortega kohtudes. Tänaseks on sellest esimesest korrast kasvanud välja Vooremaa auhinnavõistlused ja kannab see endas juubelihõngulist numbrit – 30.

Nende kolmekümne aasta jooksul on muutunud võistluse toimumise koht. Koolisaalidest on kolitud spordikeskusse Virtus. Paljusid selle võistluse käimatõmbajaid ei ole enam maises ilmas. Vahetunud on treenerid, reeglid ja isegi maadlusstiili nimetus.

Võistlus on püsinud. Ja seda hinnatakse tugevaimaks noorteturniiriks Eestis, kus on jagatud turniiri kõrvalt välja isegi Eesti noorte meistritiitleid. Imetlusväärne on, et üks maakondlik ajaleht on toetanud noorte spordivõistlust kolmekümne aasta jooksul.

1980. aastal esitas Punalipu ajakirjanik Romeo Allas  küsimuse, kas siit matilt tuleb ka olümpiamehi?  Tore on nentida, et ülesanne on täidetud kuhjaga. Jõgeva matil on võitnud Valeri Nikitin, Helger Hallik, Küllo Kõiv, Arvi Aavik, Tarvi Thomberg ja Toomas Proovel. Viimasest on kasvanud Eesti maadluskoondise peatreener. Need mehed on kõik pääsenud olümpiamatile. Siit on ka läinud käibele ütlus: “Olümpiale pole sul asja, kui Jõgeva maadlusmatil pole võitnud!“

Võistluse ellukutsuja, 1980. aastal Punalipu asetoimetaja ametis olnud Ants Paju ja võistluste projektijuht Erki Suits on kokku seadnud trükise “Võidelge ja võitke”, mida esitletakse 30. maadlusvõistluste avamisel 24. oktoobril kell 11.00.

Trükis meenutab kõiki võistlusi sõnas ja pildis läbi kolmekümne aasta, sekka säravad persoonilood võistlustega seotud isikutest: Kristjan Palusalust, August Englasest, Izmail Uspenskist, Otu Suitsust, Aap ja Tiit Uspenskist, Peep Aroldist, Aimur Sääritsast, Ants Pajust ja Jõgeva raskejõustikuklubist Ramm, mis tähistab 16. novembril oma 20.  sünnipäeva.

Kutsume kõiki üles kõnealuse trükise väljaandmist toetama. Iga väikseimgi toetus on teretulnud. Raamatu koostajad on lubanud need toetajad, kes on teinud üle 500-kroonise annetuse hiljemalt 5. oktoobriks, raamatusse kirja panna.

Toetuse võib üle kanda SEB Panga a/a 10102021950001 Ramm, Jõgeva raskejõustikuklubi. Märkige ka Võidelge ja võitke ning oma nimi.

Täpsemat infot võib pärida Aimur Sääritsalt tel 776 0090 või  514 7489.

Loodame meeldivale koostööle raamatu valmimisel!

AIMUR SÄÄRITS, Jõgeva raskejõustikuklubist Ramm

blog comments powered by Disqus