Võrumaal võistlevad parimate kutseoskustega abipolitseinikud

Täna panevad Võrumaal Nursipalu harjutusväljal end proovile Eesti parimate kutseoskustega abipolitseinikud, kelle hulgas on lõuna prefektuurist Janek Romanovitš, teatas politsei- ja piirivalveameti kommunikatsioonibüroo.

Prefekt Vallo Koppel sõnas, et kutsemeisterlikkuse võistlused on ennekõike ellu kutsutud selleks, et tunnustada abipolitseinike vabatahtlikku tegevust. “Täna asuvad Võrumaal võistlustulle Eesti parimad, kelle puhul pole imetlusväärne mitte ainult nende pühendunud töö vabatahtlikuna, aga ka professionaalsus, mille nad on abipolitseinikena saavutanud,” rääkis Koppel.

Kutsemeisterlikkuse võistlused saavad stardi 28. aprillil kell 12 Nursipalu harjutusväljal. Võistluste avapäeval panevad abipolitseinikud end proovile seadusaktide tundmises, vigursõidus, teenistuspüstolist laskmises, taktikaülesande lahendamisel ja meediasuhtluses. Teisel võistluspäeval selgitatakse vabatahtlike korrakaitsjatel paremusjärjestus kombineeritud spordivõistluses. Võistlusalade parimad ja üldvõitja selguvad 29. aprilli pärastlõunaks, mil toimub ühtlasi nende pidulik autasustamine.

Abipolitseinike kutsemeisterlikkuse võistlusel osaleb üheksa patrullpaari üle Eesti. Lõuna prefektuuri esindavad Janek Romanovitš ja Margus Pala, Tauri Marran ja Kristo Suurmaa ning Andres Sakkov ja Kuldar Ennika. Põhja prefektuurist võistlevad Jaago Männiste ja Silvia Kuller, Niilo Saarma ja Marten Niinepuu ning Margus Nigol ja Märt Tibar. Ida prefektuuri esindavad Tiit Kivimägi ja Artjom Troitski ning Maksim Antonov ja Anna Pivneva. Lääne prefektuurist on välja pandud tandem koosseisus Aivar Kaus ja Mikko Kiisa.

Vooremaa