Võistlusel Noor Meister 2017 saavutasid teise koha Luua Metsanduskooli õpilased

Neljapäeval ja reedel, 4.-5. mail peetakse Eesti Näituste messikeskuses üleriigilisi kutsemeistrivõistluseid 31 erialal. Nelja eriala võitjad selgusid avapäeva õhtuks – teada on parimad aednikud, puhastusteenindajad, raamatupidajad ja sekretärid. Noor Meister 2017 aednike kutsemeistrivõistluse teise koha saavutasid Serena Bersin ja Anna-Liisa Urm Luua Metsanduskoolist, teatasid võistluste korraldajad.

Noor Meister 2017 parimad aednikud on Heli Poikalainen ja Reta Poolak Räpina Aianduskoolist.
Kolmandale kohale tulid Jegor Dejev ja Paula Lenk Räpina Aianduskoolist.
Aednike paarisvõistlus koosnes viiest võistlustööst. Võistlusülesannete hulka kuulus taimede määramine (15 minuti jooksul määrati 15 taime), pookimine (10 minuti jooksul võimalikult paljude näidiste kvaliteetne pookimine), istutuskastide ja kastmissüsteemi valmistamine ja taimede istutamine ning trimmeri jõhvi paigaldus.
Lisaks parimatele aednikele selgusid täna parimad puhastusteenindajad, raamatupidajad ja sekretärid. Ülejäänud erialadel jätkatakse võistlemist teisel võistluspäeval, 5. mail.
Lisaks kutsemeistrivõistlustele toimub Noor Meister 2017 üritusel haridusmess, kus kutseõppevõimalusi tutvustavad 28 kutse- ja rakenduskõrgkooli. Erialavalikul on abiks Rajaleidja karjääri-ala ja 11 töötuba ametite katsetamiseks.
Vooremaa