Võidupüha paraadilt toovad võidutule meie maakonda Leina Kreek ja Indrek Eensalu

Tänavu valiti tuletoojateks igast maakonnast üks Noorte Kotkaste juht ja üks Kodutütarde juht, kes saavad 23. juunil võidupüha paraadil Rakveres presidendilt võidutule, et see viia oma kodukanti  ja jagada jaanitulesüütamiseks kõigile soovijatele., teatas Kaitseliidu peastaabi avalike suhete osakond. Jõgevamaale toovad võidutule Leina Kreek ja Indrek Eensalu.
Võidutuli sünnib 23. juuni hommikul kell 9.00 Vabadussõja mälestussamba juures Rakveres kui ühendatakse eelneval päeval Toris Eesti sõjameeste mälestuskirikus süüdatud mälestustuli ning noorkotkaste poolt Rakvere rahvapeol süüdatud muinastuli. Lisaks annetatakse tulede ühendamise tseremoonial kõigile võidutule toojatele tuletooja medal.
Vabatahtlikud noortejuhid juhendavad, aitavad ja õpetavad noorkotkaid ja kodutütreid. Põhieesmärk noortejuhi töös on luua tingimused, mis toetavad noorte isikliku arengut, sotsialiseerumist ja kujunemist ühiskonna hästi toimetulevateks liikmeteks. Noortejuhil peab olema pedagoogiline või noorsootööalane haridus või kogemus.

Leina Kreek on Laiuse kodutütarde rühmaga seotud 2001. aastast alates, kui liikmeks astus pere vanim tütar. 2005. aastal lõi Leina rühma tegevustes kaasa ning 2007. aastal alustas ta Laiusel tööd kodutütarde ja noorkotkaste rühmadega. 2016. aastal võttis noorkotkaste juhtimise üle
Leina noorim tütar, endine kodutütar.

Indrek Eensalu on Kamari rühma kauaaegne juhendaja. Noorte Kotkaste maleva pealikuks valiti ta 2016. aasta detsembris, enne seda oli ta malevapealiku abi. Ta osaleb alati võistluste ja laagrite planeerimisel, ettevalmistamisel ning läbiviimisel. Tema peas on palju uuenduslikke mõtteid, mida koos kaaslastega ellu viia. Ikka püüab ta kõike teha paremini ja võtab õppust ka eksimustest. Suurepärase läbirääkijana leiab ta tihti üritustele lisaressursse, noortega suheldes on järjepidev ja sihikindel.

Vooremaa