Viruvere vineeritehase rajajad avalikustasid projekti

6. aprillil tutvustati Jõgeva vallavalitsuse saalis AS Estonian Plywood kavatsust rajada Viruveresse vineeri ja spoonitehas. Selgitusi jagasid Lemeks gruppi kuuluva tütarettevõtte tegevjuht Randel Veerits koos oma meeskonnaga ja erinevate valdkondade eksperdid.

Ettevõtlusprojekti tutvustamiseks korraldatud sündmuse avas Jõgeva abivallavanem Mati Kepp. Tegevjuht Randel Veeritsa sõnul ostis AS Playwood  vineeri ja spoonitehase rajamiseks Viruveresse 10,5 hektarit maad.

„Me oleme tellinud müra ja lõhnauuringu, arvestanud ka sellega, et uuringutes oleksid teatud varud sees. Praegu käib Viruveres ka kunagise asfalditehase hoonete lammutamine,” lisas ta.

„Tegeleme praegu väga aktiivselt ettevõtte rajamiseks vajaliku ehitusprojekti ja ka kõrvalprojektidega. Tõsised läbirääkimised käivad ka tehnoloogia ja seadmete osas. Mais on kavatsus leida ka ehitada, kes alustaks pinnase ja vundamenditöödest. Hoiame kinni tähtajast ja loodame, et oktoobris või novembris võiks Viruveres juba olla piisav kinnine „karp”. Kõige optimistlikuma plaani järgi algab proovitootmine järgmise aasta aprillis,” teatas Veerits.

Arutelul oli kohal saalitäis inimesi, kellest mitmed ka küsimusi esitasid. Ennekõike huvitusid koosolijad veo-ja sõiduautode liikluse korraldamisest ja võimalikust müraohust Viruvere piirkonnas.