Viljandi-Põltsamaa teel riivas auto jalakäijat

Kolmapäeval, 10. veebruaril kella 17.55 ajal juhtus Põltsamaa vallas liiklusõnnetus sõiduauto ja jalakäija vahel, teatas politsei- ja piirivalveameti kommunikatsioonibüroo.

Esialgsetel andmetel kõndis 52-aastane Terje keset sõiduteed. Sõiduautot Mitsubishi Carisma juhtinud 27aastase Jaana sõnul ei märganud ta vastusõitnud auto tulede valguses teel kõndinud inimest enne, kui kokkupõrke vältimine ei olnud enam täielikult võimalik. Juht käitus oskuslikult keerates rooli vasakule ning vältides seeläbi laupkokkupõrget jalakäijaga. Küll sai teel olnud naine löögi sõiduki küljepeeglilt. Ta viidi haiglasse, tema vigastused ei olnud siiski eluohtlikud, sest autojuhi tegutsemine aitas raskemad tagajärjed ära hoida.

Ühelt poolt oli hämaral vihmasel õhtupoolikul autojuhil raske märgata valgustamata jalakäijat, kes kõndis keset sõiduteed. Ka ei olnud sel teel eraldi valgustust, mis abistanuks inimese märkamisel ja ohu vältimisel. Selliste tingimuste juures ongi peamised liiklusohud seotud piiratud nähtavusega, mistõttu tuleb liigeldes olla alati tähelepanelik ning valmis reageerimiseks teele sattuda võivale ohule.

Politsei selgitas, et autoroolis olnud naine oli kaine ning omas juhtimiseks õigust. Ka vastasid rehvid nõuetele ning naine kasutas nõuetekohaselt turvavarustust. Tema kokkupõrke tagajärjel viga ei saanud. Lisaks selgitati haiglas, et ka sõiduteel kõndinud naine oli kaine. Selgus, et naine oli sõiduteele jalutama tulnud lähedalasuvast hooldekodust. Politsei on hooldekodu personaliga juhtunut arutanud ning jätkuvalt püütakse leida lahendusi, kuidas välistada patsientide elu ja tervise ohtu sattumine, kui nad peaksid kellelegi ütlemata otsustama hooldekodu territooriumilt lahkuda. Varasemalt on patsientide ohtusattumine olnud peamiselt seotud teadmata kadunuks jäämisega.

Kõik liiklusõnnetuse täpsemad asjaolud selgitatakse alustatud väärteomenetluse käigus.
Vooremaa