Veel viimast nädalat saab esitada kandidaate kodanikupäeva aumärgile

Siseministeerium kutsub kuni esmaspäeva 23. oktoobrini esitama kandidaate kodanikupäeva aumärgi tunnustusele, teatas ministeeriumi kommunikatsiooninõunik.

Siseministeerium annab kahekümnendat korda välja kodanikupäeva aumärke inimestele, kes on oma kogukonnas või laiemalt ühiskonnas jätnud olulise jälje, edendades kodanikukasvatust, väärtustades kodanikuteadvust või tehes vabatahtlikku tööd oma kogukonnas. Nad on meie igapäeva kangelased, kes teevad oma kogukonnas rohkem kui pere- ja töökohustused ette näevad.

Kandidaate saavad esitada kõik inimesed, olgu siis eraisikuna või organisatsiooni nimel. Ettepanekud vaatab läbi siseministeeriumi juurde loodud komisjon, kellel on õigus välja anda 15 aumärki.

Kodanikupäev on 26. novembril. See on pühendatud kõigile Eesti kodanikele ja kodanikuks pürgijatele. Samal nädalal toimub kodanikupäevale pühendatud üritusi üle Eesti. Kodanikupäeva aumärgid annab 27. novembril toimuval pidulikul tunnustusüritusel üle siseminister Andres Anvelt. Samal üritusel kuulutab kultuuriminister Indrek Saar välja tänavuse aasta kodaniku. Tänavu 20.-26. novembril toimub taas ka maakondlike arenduskeskuste korraldatav Ühisnädal<https://www.facebook.com/uhisnadal/>, mil tutvustatakse vabakonna tegemisi. Samal nädalal antakse uutele kodanikele pidulikult üle kodakondsustunnistused.

Kodanikupäeva aumärgi kandidaate saab esitada ja lisainfo on kättesaadav siseministeeriumi veebilehel https://www.siseministeerium.ee/kodanikupaev #kodanikupäev #aumärk #kodanik #tunnustus #heakodanik

Vooremaa