Veel viimaseid päevi saab teha otsuse paberivaba valijakaardi saamiseks

Kuni neljapäevani saab teha valiku paberivaba valijakaardi saamiseks juba tänavusteks kohaliku omavalitsuse volikogu valimisteks. Paberivaba ehk e-valijakaardi saamiseks tuleb suunata oma eesti.ee e-posti aadress igapäevaselt kasutatavale e-posti aadressile, teatas siseministeeriumi kommunikatsiooninõunik.

“Tänaseks on eesti.ee aadressi isiklikule e-posti aadressile suunanud 319 000 inimest. Need inimesed on teinud valiku mugavamaks asjaajamiseks riigiga, saades riigi teavitused oma igapäevaselt kasutatavatele e-posti aadressidele,” ütles siseministeeriumi rahvastiku toimingute osakonna juhataja Enel Pungas.

Valijakaart sisaldab infot selle kohta, millal ja kus valida saab. E-valijakaardiga ei kaasne kohustust e-hääletada, oma hääle võib endiselt anda ka valimisjaoskonnas. Valijakaarti ei pea hääletama minnes kaasa võtma.

Eesti.ee aadressi saab suunata siin<https://www.eesti.ee/portaal/portaal.sisene?level=30&loc=%21postisysteem.suunamised> ja selleks on vaja leheküljele ID-kaardi, mobiil-ID või internetipanga kaudu siseneda.
Viimane aeg on üle vaadata ka oma rahvastikuregistrisse kantud elukoha andmed. Valijale määratakse valimisjaoskond nende aadressiandmete alusel, mis on rahvastikuregistris 15. septembri 2017 seisuga. Kehtivaid elukoha andmeid saab kontrollida riigiportaalis<http://www.eesti.ee/portaal/rrteenus.paring_enda_andmete>. Kui elukohaandmed on muutunud, saab seal samas esitada elektroonilise elukohateate oma uue aadressiga. Elukohateate võib esitada ka elukohajärgsele valla- või linnavalitsusele kohapeal.
Valijakaartide saatmist alustatakse 25. septembrist. Kohaliku omavalitsuse volikogu valimised toimuvad 15. oktoobril. E-hääletamine algab 5. oktoobril ja eelhääletamine 9. oktoobril.
Vooremaa