Veel nädala jagu saab kandideerida Aasta keskkonnateo auhinnale

Keskkonnaministeeriumi korraldatavale Aasta keskkonnateo konkursile saab kandidaate esitada 1. detsembrini. Kandideerida saavad nii tublid inimesed kui ka asutused, ettevõtted ja organisatsioonid, teatas keskkonnaministeeriumi avalike suhete osakonna peaspetsialist.

Konkursi eesmärk on tunnustada neid, kes on oma tegude kõige enam panustanud keskkonna heaks või leidnud uudse lahenduse mõnele keskkonnaprobleemile. Aasta keskkonnategu 2014 auhind läks jagamisele kuhuviia.ee rakenduse (rakenduse loojaks SA Things) ning Eesti Ornitoloogiaühingu korraldatud jäälinnuaasta projekti vahel. 

Aasta keskkonnateo auhindadele saavad kandidaate esitada kõik soovijad ja lubatud on nii teiste kui ka enda kandidatuuri ülesseadmine. Konkursi peaauhinnaks on 4474 euro suurune preemiasumma. Aasta keskkonnategu 2015 võitjad tehakse teatavaks jaanuari lõpul. 

Parima keskkonnateo väljaselgitamisel saavad kaasa rääkida kõik, sest esitatud teod lähevad avalikule hääletusele Delfi portaalis. Hääletus algab 10. detsembril ning kestab kaks nädalat.

Keskkonnasõbraliku ettevõtte auhinnale ootame kandidaate 8. jaanuarini 2016. Võitjad selgitatakse välja kolmes alamkategoorias (keskkonnajuhtimine, keskkonnasõbraliku toote ja/või teenuse pakkumine ning keskkonnasõbraliku tehnoloogilise protsessi juurutamine) ning antakse välja ka üldvõitja preemia. Üldvõitja auhinnaks on Keskkonnainvesteeringute Keskuse poolt välja pandud kuni 35 000 euro suurune preemia, mille toel saab välja valida keskkonnatulemuslikkuse või enesetäienduseks auhinna. Lisaks saavad kõik võitjad tunnustuse ning õiguse kasutada keskkonnamärgist oma infomaterjalidel ja enda teenuste või toodete reklaamimisel. 

Tutvu lähemalt nii konkursi tingimuste kui ankeetidega kodulehel www.keskkonnatunnustused.ee või Facebookis lehel keskkonnatunnustused. 
Vooremaa