Vana aasta viimasest päevast keelatakse väljumine piiriveekogude jääle

Seoses jääkatte tekkimisega Peipsi järvistule ja Narva veehoidlale ning nõrgal jääl viibimisega kaasnevast ohust inimeludele, on alates homsest keelatud minna jalgsi ja transpordivahendiga Peipsi-, Pihkva- ja Lämmijärve ning Narva veehoidla jääle, teatas politsei- ja piirivalveameti kommunikatsioonibüroo.

Jäälemineku keeld hakkab kehtima alates homsest, 31. detsembrist. Jääleminek on keelatud Peipsi järvistul Tartu, Jõgeva, Põlva ja Ida-Viru maakonna piires ning Narva veehoidlal kuni vastavasisulise otsuse muutmiseni.

Piirivalvurid paigaldavad järvelemineku enamlevinud kohtadesse vastavad hoiatussildid ning samuti alustatakse jääluurega selgitamaks jää kandmisvõimet. Kui jääolud paranevad, viiakse jooksvalt sisse vastavad muudatused piirangu leevendamiseks ja jäälemineku lubamiseks.

Lõuna prefektuuri politseikapten Mati Mikson ütles, et tänase ööga kaanetusid nii Peipsi, Pihkva kui ka Lämmijärv, kuid ohutu jääleminek on tagatud alles siis, kui jää paksus on kogu järvel ühtlaselt vähemalt kümme sentimeetrit või enamgi. „See, et mõnes kohas kalda ääres võib jää tunduda tugevana, ei tähenda kindlasti seda, et kogu järvistu jääl viibimine oleks ohutu,“ selgitas Mikson ning lisas, et kalastushuvilistel tuleks enne jääleminekut kindlasti uurida lähimast kordonist, millised on jääolud.

Jääolude kohta saab infot kordonitest:
Mustvee kordon 333 1673
Varnja teenistuskoht 333 1690
Mehikoorma teenistuskoht 786 1790
Värska teenistuskoht 786 1780
Vasknarva kordon 333 1650
Alajõe teenistuskoht 333 1660
Narva kordon 333 1580
Vooremaa