Vallavalitsus ja vallavolikogu mures seoses Selli külasse plaanitava pagulaste keskuse rajamisega

Jõgeva vallavalitsus ja vallavolikogu tunnevad tõsist muret seoses sotsiaalministeeriumi poolt Vägeva lähedale Selli külasse plaanitava pagulaste keskuse rajamisega, teatasid vallavalitsus ja vallavolikogu.

Praegu asub Selli külas lisaks põliselanikele 28 elanikuga erihooldekeskus, kellele see koht on viimaste aastate jooksul saanud uueks koduks. Sealsed elanikud käivad ümbruskonnas tööl ja ka kogukond on nendega harjunud. Nüüd aga soovitakse Jõgeva vallavalitsuse ettepanekuid eirates erihooldekodu asukad oma elukeskkonnast välja kiskuda ja nende asemel tuua hiljuti renoveeritud hoonesse varjupaigataotlejad.

Jõgeva vallavalitsus ja vallavolikogu ei saanõus olla praeguste hoolekodu elanike äraviimisegaseda enam, et Vägevale plaanitava varjupaigataotlejate majutuskeskus asub suurematest keskusest küllaltki kaugel. Lähikonnas puuduvad kauplus, arstipunkt, koolimaja ja muud avalikud teenused. Meie hinnangul on Eestis piisavalt kasutusest väljasolevaid eluruume, mida saaks kohandada majutuskeskuseks.

Kahju kui sotsiaalministeerium ei arvesta piisavalt kohaliku omavalitsuse soove ja ettepanekuid olukorra mõistlikuks lahendamiseks. Kui senine valitsuspoliitika on pigem süvendanud maapiirkondades elu väljasuremist, siis selliste ebapopulaarsete valikute tegemisel tulevad millegipärast meelde vaid väikesed maapiirkonnad.

Vooremaa