Valitsus otsustas seakatku nakatunud farmide kahjude väljamaksmise

Valitsus kiitis heaks seakatku nakatunud farmidele taudi tõttu tekkinud kahjude väljamaksmise, teatas maaeluministeeriumi avalike suhete osakond. Suurem osa vahenditest on ette nähtud kahju hüvitamiseks seakasvatajatele, kelle farmides on taudi tõttu sead hukatud.

Valitsus kiitis heaks sigade Aafrika katkuga seoses tekkinud kahju hüvitamise sildfinantseerimise korras 6,3 miljoni euro ulatuses, mis sisaldab nii juba tehtud kulude arvestust kui ka prognoosi jooksva aasta lõpuni.

“Eraldatud summast 3,058 miljonit eurot on nähtud ette kahjude hüvitamiseks nendele seakasvatajatele, kelle sead seoses katkupuhanguga hukati. Samuti on selle hulgas 656 476 eurot veterinaar- ja toiduameti tehtud kulutused seakatku tõrjumisel,” ütles maaeluminister Urmas Kruuse. “Ülejäänud ligi kolm miljonit eurot on reserveeritud kulude katteks, mis on seotud taudi edasise ohjamisega.”

Kruuse rõhutas, et seakatku nakatunud farmide kahjude hüvitamist alustatakse esimesel võimalusel. Loomatauditõrjega seotud kuludest hüvitab Euroopa Komisjon kuni 75 protsenti.
Vooremaa