Valio annab legendaarsele Atleet juustusarjale uue näo

Septembrikuus jõuavad poelettidele Valio Eesti Atleet juustukaubamärgi värskema ilme saanud logo ja pakendidisainiga tooted, teatas ettevõte.

“Atleet juust on üks armastatumaid juustukaubamärke Eestis, mille retsept on püsinud muutumatuna selle loomisest alates. Ligemale 30 aastat vana retsepti autor on Võru juustutööstuse tehnoloog Valve Kelp, kellele omistati 1984. aastal Moskva rahvamajandussaavutuste näitusel Atleedi juustu ja tehnoloogia väljatöötamise eest pronksmedal,” tutvustas legendaarse juustu ajalugu ValioEesti turundusdirektor Krista Kalbin.

“Kuna iga väärikas kaubamärk peab oma sära säilitamiseks arenema, otsustasime ka meie Atleet juustusarja sel aastal uuendada – laiendame sarjas pakutavate toodete valikut ning anname neile ka uue näo,” selgitas Valio Eesti turundusdirektor Krista Kalbin.

Uue pakendikujunduse saab kogu Atleedi juustuvalik, kuhu kuuluvad viilujuustud, tükijuustud ning sellest kevadest alates ka maitsestatud juustusnäkid. Kalbini sõnul muutuvad Atleedi pakendid ühtsemaks ja värviküllasemaks. Senisest suurem logo pakendi keskmes aitab toodetel poeriiulil selgemalt silma paista. Uutele pakenditele on lisatud ka inspireerivad toidupildid, mis annavad juustu kasutamiseks häid ja tervislikke ideid.

Kalbini sõnul on Atleet Eestis nii tuttav ja tuntud juust, et seda peetakse teinekord lausa juustutüübiks, mitte kaubamärgiks. “Meil on hea meel, et Atleedil on eestimaalaste toidulaual juba aastakümneid kindel koht. Aastas müüme Atleedi juustu Eesti turul ligi 900 000 kilogrammi, mis on silmapaistev tulemus. Selle põhjuseks võib pidada juustu klassikalist
maitset ning aastate jooksul muutumatuna püsinud kõrget kvaliteeti,” sõnas Kalbin.

Valio Eesti on üks suurimaid kohalikke piimatööstusettevõtteid. Peamiselt Kesk- ja Lõuna-Eesti farmide toorpiimast valmistatud Valio Eesti tooteid leiab ka Lätist, Leedust, Venemaalt, Itaaliast, Rootsist ja Ameerika Ühendriikidest. Rohkem kui 360 töötajaga Valio Eesti on juhtivaid kohalikke toorpiima kokkuostjaid, piimatoodete, sh juustude, eksportijaid ning Võru ja Laeva üks suurimaid tööandjaid. Ettevõtte tootevalikust leiab igapäevaseid, aga ka funktsionaalseid piimatooteid, mille aluseks on Valio rahvusvahelise kontserni teaduslikud uuringud ja uued tootmismeetodid. Valios läbi viidud teadustööd on hinnatud ka Nobeli preemiaga.
Vooremaa