Valimisliite saab registreerimiseks esitada veel kaks päeva

Homme, st 31. augustil lõpeb valimisliitude registreerimiseks esitamine oktoobris toimuvateks kohaliku omavalitsuse volikogude valimisteks. Kandidaate saab registreerimiseks esitada kuni 5. septembri kella 18-ni. Valimisliite ja kandidaate registreerivad valla ja linna valimiskomisjonid, nende asukoha ja tööaja leiab vastava valla või linna kodulehelt ning veebilehelt www.valimised.ee, teatas valimiste meedianõunik.

“Eile õhtuse seisuga oli üle-Eesti registreerimiseks esitatud ligi 80 valimisliitu,” sõnas riigi valimisteenistuse juht Priit Vinkel. Neli aastat tagasi osales kohalikel valimistel 292 valimisliitu.

Valimisliit peab sõlmima seltsingulepingu, mis reguleerib liikmete omavahelisi suhteid. Lepingu näidis on saadaval ka valimiste veebilehel.

Kohalike valmistel on kandideerimisõigus hääleõiguslikul Eesti kodanikul ja Euroopa Liidu kodanikul, kelle rahvastikuregistrijärgne elukoht on 1. augusti seisuga omavalitsuses, kus ta soovib kandideerida.  Kohaliku omavalitsuse volikogude valimiste eelhääletamine ja elektrooniline hääletamine algab 5. oktoobril, valimispäev on 15. oktoobril.

Vooremaa