Valimisliit Ühine Põltsamaa soovib panustada kohalikku arengusse

Valimisliit Ühine Põltsamaa peab oluliseks haldusreformi tulemusena moodustuva Põltsamaa valla kui terviku arendamist ja selle konkurentsivõime suurendamist, teatas valimisliidu esindaja.

Veebruaris moodustatud valimisliiduga on tänaseks liitunud ligi kolmkümmend aktiivset kodanikku Pajusi vallast, Põltsamaa linnast, Põltsamaa vallast ja Puurmani vallast.

“Oleme kaasanud inimesi, kes on võtnud südamega oma kodukoha arengut ja kes on väljendanud valmisolekut panustada ka kohaliku volikogu tegemistesse, ütles valimisliidu üks algatajaid,” Pajusi vallavanem Reet Alev.

Valimisliidu Ühine Põltsamaa moodustamise ajendiks oli soov panustada kodukandi arengusse end ühegi parteiga sidumata. Valimisliidu algatajate hinnangul on vabatahtlikult organiseerunud ja erakonnapoliitikast sõltumatud inimesed rohkem motiveeritud tegema just kohalikke huve arvestavaid valikuid.

Põltsamaal on potentsiaali olla üks kiiremini arenevaid piirkondi Kesk-Eestis. Selleks peab omavalitsus olema avatud uutele algatustele, väärtustama nutikaid lahendusi ja koostööd. Oluline on näha neljast omavalitsusest moodustuvat Põltsamaa valda ühtse ja tasakaalustatud tervikuna.

Et suure osa valimisliidust moodustavad vabaühenduste eestkõnelejad, siis soovib Ühine Põltsamaa senisest enam väärtustada ka kodanikualgatusi ning toetada tugevat kodanikuühiskonda.

“Sageli on vabatahtlikult ja õhinapõhiselt tegutsevad inimesed need, kes kujundavad olulisel määral meie elukeskkonda ja loovad Põltsamaale lisaväärtust,” ütles valimisliiduga ühinenud Kuningamäe terviseradade arendaja ja Kamari külavanem Indrek Eensalu.

Valimisliit Ühine Põltsamaa osaleb kohaliku omavalitsuse volikogu valimistel, mis päädivad valmispäevaga 15. oktoobril. Kandidaatide registreerimine valimistele algab 16. augustil.

Vooremaa