Valgamaal kustutavad päästjad 45 hektaril metsapõlengut

Kolmapäeval 25. mail kella 14.13 ajal saabus Läti Vabariigi häirekeskuselt Eesti häirekeskusele info, et kusagil riikide vahelise piiri läheduses põleb mets, teatas päästeameti lõuna päästekeskuse kommunikatsioonijuht.

Selgus, et mets põleb Valgamaal Hummuli vallas Aitsra külas. Esialgne põlenguala hinnati neljale hektarile, kuid tegelikkuses oli see suurem ning levis kiiresti 20 hektarile. Kohale saadeti päästeautod Valga, Tõrva, Antsla ja Mustla päästekomandost ning metsakustutuse eritehnika Elvast ning Jõgevalt. Kutselistele sõitsid appi Karksi-Nuia, Karula ning Sangaste vabatahtlikud. Päästetöödele paluti abi ka Läti päästeteenistuselt, kes saatsid kohale ühe kustutusauto.

Põlenguala hindamiseks kutsuti kohale keskkonnainspektsiooni droonidega varustatud töötajad ning hiljem ka politsei- ning piirivalveameti kopter. Päästetöid juhtis Viljandimaa vanemoperatiivkorrapidaja ja teda toetas Võru operatiivkorrapidaja. Tule leviku takistamist raskendas see, et tulekahju oli osaliselt soisel alal ning kohati väga raske läbitavusega maastikul. Päästetöid takistas ka halb mobiili ja raadioside levi piiräärses piirkonnas.
Õhtupoole saadeti koha peal olevatele päästejõududele appi lisaks ka Otepää kutselised ja Rõngu vabatahtlikud päästjad. Läti päästjad lasti ära koju.

Varahommikuks oli põlengualal levinud 45 hektarile. Tulekahju levikule saadi hommikul siiski piir peale ning praegu kustutatakse järk järgult põlenud alale jäänud tulekoldeid. Tõenäoliselt jätkuvad järelkustutustööd veel mitu päeva. Päästjad juhivad tungivalt tähelepanu, et looduses on praegu suur tuleoht ja lahtise tule hooletu kasutamine võib lõppeda väga raske tulekahjuga.

Vooremaa