Vaid nädal on jäänud presidendi vastuvõtule jõudva juubelitordi idee esitamiseks

Algab viimane nädal Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud  juubelitordi konkursil osalemiseks. Retsepte saab esitada 1. detsembrini,  mille hulgast valitav võidutöö jõuab nii Eesti Vabariigi presidendi vastuvõtule kui ka igaühe kodusele peolauale, teatasid konkusi korraldajad.

“Ootame konkursile eestiliku lahendusega magusaid torte. Praeguseks saadetud tööde hulgas on erilisi retsepte, mida tahaks juba ise järele proovida,” lausus Nami-Nami eestvedaja Pille Petersoo. “Visuaalis on esindatud nii lipuvärvid kui ka rahvusmotiivid ning palju on kodumaiseid metsa- ja aiamarju, mille kasutamine on Eestile nii omane ja mis rõõmu teeb,” lisab Petersoo. Isamaaliste tortide konkurss toimub juba kümnendat korda, tänavu on kokandusportaali Nami-Nami ellukutsutud võistlus pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale.

Tordi kavand ja retsepti ning võimaluse korral ka pilt tuleb hiljemalt 1. detsembriks saata aadressile info@nami-nami.ee märgusõnaga EV100 sünnipäeva tort. Žürii teeb oma eelvaliku 10. detsembriks. Eelvalikul selgunud kümne kõige perspektiivikama tordi hulgast valitakse 31. detsembri ETV otseeetris välja Eesti Vabariigi juubelitort. Konkurssi korraldavad Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond, presidendi kantselei ja kokandusportaal Nami-Nami. Täpsem info konkursil osalemiseks asub aadressil www.nami-ami.ee/uudis/ev100juubelitort
2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lähem info ettevalmistuste ja sündmuste kohta www.ev100.ee.

Vooremaa