Vabaerakond kingib oma nn katuseraha sajandaks sünnipäevaks kogukondadele

Vabaerakond loob koostöös MTÜ-ga Eesti Külaliikumine Kodukant Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul fondi, millest vabaühendused saavad taotleda raha kohalike kogukondade arendamiseks. Fondi rahastab Vabaerakond temale eraldatud nn katuserahast, teatas erakond.

“Vabaerakond on otsustanud teha Eesti sajandaks sünnipäevaks kingituse fondi näol, mida rahastame meile eraldatud katuserahast ning mille eesmärgiks on toetada kohalikke kogukondi,” ütles Vabaerakonna esimees Artur Talvik.

Fond luuakse külaliikumise Kodukant juurde, mis kureerib kogukondadele suunatud EV100 programmi EV100 igas külas. Fondist saavad raha taotleda kolmanda sektori ühendused oma tegevuse arendamiseks kogukondades neile sobilikul moel.

“Ootame ära 2018. aasta eelarve vastuvõtmise, täpsustame partneritega ühiselt taotluse reglemendi ning seejärel anname kogu fondi juhtimise Kodukandile üle,” ütles Talvik.

MTÜ Eesti Külaliikumine Kodukant juhatuse liige Krista Habakukk lisas, et fondile laekunud rahataotlusi hindavad valdkonna eksperdid ning Vabaerakond selles protsessis ei osale. “Meie soov on see, et taotlemise protsess oleks poliitilistest otsustest sõltumatu, bürokraatiavaba, lihtne, selge ja osalejatele huvipakkuv. Kodukandi roll on seda fondi administreerida sõltumatuna ja seista hea selle eest, et kingitus jõuaks igasse Eesti piirkonda,” lisas Habakukk.

Rahataotluste läbivaatamiseks on kavas moodustada MTÜ Eesti Külaliikumine Kodukant ja EV100 sõltumatu komisjon.

Vooremaa