Uus Elroni põhisõiduplaan hakkab kehtima10. detsembrist

Elroni uus põhisõiduplaan hakkab kehtima alates pühapäevast, 10. detsembrist. Lisandub Tartu-Valga reis mõlemal suunal ning liinile tuleb Tallinna-Narva ekspressrong. Edelasuunal avatakse uus rongipeatus, teatas ettevõte.

“Oleme igal aastal sõiduplaani võimaluste piires tihendanud ja see on meie eesmärk ka edaspidi. Sel aastal toome liinile Tallinna-Narva ekspressrongi, mis tähendab, et juba üsna pea on võimalik Narva sõita senisest 25 minutit kiiremini. Rongi sõiduaeg hakkab olema kaks tundi ja 15 minutit, mis on oluliselt kiirem nii bussist kui autost ning annab märkimisväärse ajavõidu. Lisaks Narvale ja tavapärastele peatustele Tallinnas tehakse vahepeatused Tapal, Rakveres, Kiviõlis ja Jõhvis,” ütles Elroni müügi- ja arendusjuht Ronnie Kongo.

“Teiseks oluliseks muudatuseks uues sõidugraafikus on Tartu-Valga liini sõiduplaani tihenemine. Peagi on Valga suunalt võimalik hommikul Tartusse jõuda nii kella kaheksaks kui ka üheksaks ning õhtul tagasi pärast kella seitset. Loodetavasti avardab see Nõo, Elva, Valga jt inimeste võimalusi Tartus tööl ja koolis käia. Lisaks avaneb täiendav võimalus ka Tallinnast pärast tööpäeva lõppu Valka sõita.”

Alates 10. detsembrist saab pärastlõunal Tallinnast Põlva ja Koidula suunas sõita ilma Tartus ümber istumata. Kell 15:19 väljub Tallinnast kaks rongi kokku haagituna, alates Tartust sõidab kumbki rong eri suunas. Sõidusuuna esimene rong sõidab Valka ja tagumine rong Koidulasse. Et vältida ümberistumisi Tartus, palume Valga poole sõitjatel valida sõidusuuna esimene rong ning Koidula poole reisijatel sõidusuuna tagumine rong.

Edelasuunal saame tänu Tallinn-Rapla raudteelõigu renoveerimisele pakkuda edaspidi keskmiselt seitse minutit kiiremaid sõiduaegu. Kiirrongidega jõuab Raplasse umbes 50 minutiga ning ka tavarongide puhul jääb sõiduaeg enamasti alla tunni. Ka Pärnusse, Viljandisse ja Türile saab nüüdsest oluliselt kiiremini.

Lisaks tuleb Männiku asumisse Valdeku tänava raudteeülesõidu juurde uus rongipeatus Valdeku, mis annab Männiku elanikele täiendava võimaluse kiirelt ja mugavalt kesklinna sõita ning senistel rongireisijatel avaneb võimalus mugavalt edasi liikuda Nõmme ja Mustamäe suunal. Valdeku peatus hakkab olema Liiva ja Männiku peatuste vahel ning jääb Edelasuunal viimaseks Tallinna linna sees olevaks peatuseks, mistõttu on I ja II tsooni piir edaspidi Valdekus ning Liiva peatus nihkub I tsooni. Valdeku peatuses hakkavad peatuma kõik tavarongid, Viljandi ja Pärnu kiirrongid Valdekus ei peatu.

Läänesuunal lüheneb mõnevõrra keskpäevane paus rongiliikluses ning ühtlustuvad reiside intervallid, mis tähendab, et hommikusel tipptunnil Sauelt ja Keilast Tallinnasse ning õhtusel tipptunnil tagasi ei ole rongide vahe ühelgi juhul suurem kui 20 minutit.

Sõiduplaan on leitav Elroni kodulehelt, tasuta rongiinfot saab ka telefonilt 616 0245.
Vooremaa