Üle tuhande kalastaja registreeris piiriveekogule mineku veebirakendusega

Kui varem tuli sõidukiga piiriveekogule minekust lähimas kordonis teada anda, siis nüüd registreeritakse aina enam piiriveekogule minek veebirakendusega, teatas politsei- ja piirivalveameti kommunikatsioonibüroo.

Sel navigatsioonihooajal on Lõuna prefektuuri vastutusalas piiriveekogule registreerimise rakendust kasutanud üle tuhande inimese, mis on umbes kümme protsenti kõigist piiriveekogule registreerijatest. Mustvee kordoni juht Jalmar Ernits selgitas, et kõrghooajal on Peipsil korraga sadu sõidukeid, mille andmete kogumine on ajakulukas ettevõtmine nii piirivalvuritele kui ka järvele minejatele või sealt tulijatele.

“Piiriveekogu rakenduse kasutaja peab väikese ajavaru võtma esmakordsel süsteemi sisenemisel ja andmete sisestamisel, kuid edasiselt teatama vaid lühisõnumi või nutitelefonist sirvitava veebilehe kaudu veekogule minekust ja sealt naasmisest,” kirjeldas kordonijuht. Lisaks sellele, et rakendus aitab mugavalt piiriveekogule end kirja panna, saab inimene ise enda asukohta positsioneerida. Seeläbi suureneb halbade ilmastikuolude korral või õnnetuse juhtudes omakorda otsingu- ja päästevõimekuse täpsus.

Piiriveekogule minek on reguleeritud riigipiiri seadusega, mis ütleb, et veesõiduki ja muu transpordivahendiga Narva jõele, Narva veehoidlale, Lämmi- ja Pihkva järvele minek ning sealt tagasitulek tuleb registreerida lähimas politsei- ja piirivalveameti kordonis. Samuti tuleb lähimas kordonis registreerida veesõiduki ja muu transpordivahendiga Peipsi järvele minek kaugemale kui üks kilomeeter kaldast ning sealt tagasitulek.

Rakendus ja selle kasutamise juhised on leitavad aadressilt www.piiriveekogu.ee<http://www.piiriveekogu.ee>.

Vooremaa