Ühiskonnauuringute instituut kaardistab eestlaste maailmavaate

Mõttekoda ühiskonnauuringute instituut korraldab 17. märtsil kell 13 Eesti Teaduste Akadeemia saalis avaliku tasuta seminari: “Nähtamatu enamus: Eesti kodanike liberaalne ja konservatiivne enesemääratlus ning hoiakud 2016. ja 2017. aastal”, kus annab põhjaliku ülevaade Eesti valijate maailmavaatelisi hoiakuid kaardistavatest uuringutest, teatas  ühiskonnauuringute instituut.

“Eesti ühiskonnas räägitakse palju liberaalsest ja konservatiivsest maailmavaatest ning nende erinevustest ja vastandumisest, rääkis ühiskonnauuringute instituudi analüütik Peeter Espak. “Oleme viimase kahe aasta jooksul uurinud, kuidas Eesti inimesed ennast skaalal liberaalne-konservatiivne määratlevad, mida need mõisted inimeste jaoks tähendavad ja kuidas see omakorda mõjutab poliitilisi eelistusi. Üha enam on päevakajaliseks muutunud küsimused, kuivõrd tasakaalustatud on ajakirjandus teravate ühiskondlike teemade puhul ning kas meedia peaks esindama kõiki ühiskonnakihte – arutelu neil ja teistel teemadel tõotab tulla põnev.”

Seminaril teevad ettekanded ja analüüsivad ühiskonnauuringute instituudi ja Turu-Uuringute AS-i koostöös läbi viidud küsitluste tulemusi Kesk-Euroopa Ülikooli politoloogia doktorant Martin Mölder, Postimehe arvamustoimetaja Marti Aavik, TÜ Johan Skytte poliitikauuringute instituudi vanemteadur Mihkel Solvak, majandusanalüütik Hardo Pajula ning ühiskonnauuringute instituudi analüütik Peeter Espak. Seminarile järgnevas paneeldiskussioonis osaleb ka riigikogu liige Oudekki Loone. Seminari moderaator on Tartu Ülikooli professor Raul Eamets.

Ajakava ja registreerumine http://www.inst.ee/seminar-nahtamatu-enamus-eesti-kodanike-liberaalne-ja-konservatiivne-enesemaaratlus-ning-hoiakud-2016-ja-2017-aastal

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut on asutatud jaanuaris 2016. Ühiskonnauuringute instituut on mõttekoda, mille eesmärgiks on välja selgitada Eesti inimeste arvamusi ühiskondlikult olulistel päevakajalistel teemadel ning neid laiemalt tutvustada.

Vooremaa