Ühinenud vallad avavad uksed kõigile huvilistele

Ühinemisläbirääkimised käivad üle Eesti täie hooga ning üksteistelt õppida ning kogemusi jagada on kõige õigem aeg. Tulge ja osalege 4. ja 24. augustil toimuvatel ühinenud valdade avatud uste päevade ringsõidul, kutsub rahandusministeeriumi avalike suhete osakond.

Külastatakse omavalitsusi, kes on hiljuti läbirääkimistega jõudnud lõpule ja samuti ka neid, kellel on ühinemisest juba mõnda aega möödas. Õppida oleks nii õnnestumistest kui mitte nii headest kogemustest, et praegu ühinemisläbirääkimisi pidavad vallad enda jaoks olulisima kodukohta kaasa võtaksid.

Nii 4. kui ka 24 augustil stardib buss Tallinnast ja läbib ühe päevaga erinevaid omavalitsusi. Külastatavatesse valdadesse saab kohale tulla ka omal käel. Näiteks sinna, mis on kodukohale lähemal või mis teema pakub rohkem huvi. Samuti on võimalus bussi peale hüpata vahepealsest peatumiskohast, et üheskoos edasi sõita. Kuhu ja millal omal käel tutvuma tulla saab, selle kohta info veel täieneb.

Palume huvilistel ennast kindlasti üritusele registreerida, et tagada kõigile bussis koht. Registreerimiseks pane ennast soovitavalt 22. juuliks kirja: http://goo.gl/forms/jfAJkknUUMd0FxA33.

Täpsem teekond ja teemad:

Neljapäeva 4.augusti teekond:

START kell 9.00 Tallinnast (väljasõidu koht veel selgub)

Kose vallavalitsus 9.45-11.00 – tugiteenuste ja asutuste üleandmisest, ühinemise lähtekohtadest

Viljandi vallavalitsus 12.30-14.00 – Ebavõrdne arendus ja ääremaade tekkimine on müüt. Ettevõtluse arendamise uued võimalused ühisvallas

Türi vald, Kabala rahvamaja 15.00-16.00 – kultuurimajade, raamatukogude, tugiteenuste ühendamise kogumused

Buss tagasi Tallinnas kella 18.00 ajal

Kolmapäeva 24. augusti teekond:

START kell 9.00 Tallinnast (väljasõidu koht veel selgub)

Saue vallavalitsus kell 9.30-10.30 – värskelt ühineda otsustanud valla ootused ühinemisele, ühinemise kommunikatsioon ja natuke ka finantspoolt

Lääne-Nigula vallavalitsus 12.00-14.00 – ühinemise järgsest piirkondlikust struktuurist, teenuskeskustest ja kogukonna kaasamisest

Märjamaa vallavalitsus 15.00-16.30 – kuidas pindalalt Eesti suurimas vallas on piirkondade huvide arvestamise ja kaasamisega läinud, lisaks kuuleme ka ühinemiskogemust Ida-Virumaalt (Tauno Võhmar)

Buss tagasi Tallinnas kella 18.00 ajal

Ajakava võib muutuda, kuid sellest antakse kindlasti kõigile registreerunutele teada

Vooremaa