Üheteistkümnes maakonnas otsitakse Ühisnädalal Eesti riigile tulevikulugu

Käimas on üleriigiline Ühisnädal, mille jooksul otsivad 11 maakonda meie riigile tulevikulugu. Üheskoos mõeldakse selle peale, millises Eestis soovime elada 25 aasta pärast. Tulevikuloo unistamisest võtavad osa ka Eesti kõige kaugema punkti – Ruhnu saare – elanikud, teatasid korraldajad.

Tulevikulugude projekti ühe eestvedaja Eva Truuverki sõnul sai lugude leidmise idee alguse juba 2013. aasta Arvamusfestivalilt: “Arutasime rühma inimestega, et Eestile on vaja oma lugu. Et võimalikult paljud eestimaalased võiksid koos mõelda, milline on riik, kus tahame elada 25 aasta pärast. Jõudsime tõdemuseni, et kui meil ei ole oma lugu, siis võime äkki avastada, et oleme osa kellegi teise loost. Eesti tulevikulugu ei saa ega tohi välja mõelda kümme eksperti või sada arvamusliidrit. Unistada võiksid kõik, kellel on tahtmist ja keda ei
jäta ükskõikseks oma riigi tulevik.”

Eriti suurelt võtab tulevikulugude välja mõtlemise ette Saaremaa, kus Külaliikumine Kodukant korraldab kahe päeva jooksul lausa seitse unistamist, millest üks toimub Eestimaa kaugeimas punktis, Ruhnu saarel. Krista Habakukk Kodukandist ütles, et unistamised leiavad aset tõesti ka paljudes väikestes Eestimaa külades. “See, et just külades inimesed koos soovivad tulevikust unistada näitab, kui palju meis on hoolivust oma kodukoha ja riigi suhtes ning soovi kogukonnana toimetada. Unistamine on väega tegevus ja teeme seda ikka oma laste tuleviku nimel siiras usus, et unistused täituvad.”

Lisaks Saaremaale toimuvad Ühisnädalal unistamised veel Harjumaal, Tartumaal, Pärnumaal, Järvamaal, Põlvamaal, Võrumaal, Läänemaal, Jõgevamaal, Lääne-Virumaal ja Hiiumaal. Jõgevamaa Kodanikupäev, kus muu hulgas ka tulevikuteemalised arutelud, saab teoks reedel, 27. novembril kella 10 kuni 15.30ni Palamuse rahvamajas. Tulevikulugudele unistama on oodatud kõik eestimaalased ja unistamiste kuupäevad on leitavad Ühisnädala veebilehelt www.uhisnadal.ee.
Vooremaa