Torma rahvamajas näeb reedel filmi “Päevad, mis ajasid segadusse”

Reedel, 8. aprillil kell 20.30 toimub Torma rahvamajas uue Eesti filmi “Päevad, mis ajasid segadusse” Jõgevamaa esilinastus Lisaks Tormale näeb uut filmi lähiajal veel 9. aprillil kell 19.00Kääpal Saare rahvamajas ja 13. aprillil kell 19 Pala kultuurimajas.

Süsimusta huumoriga vürtsitatud tragikomöödia “Päevad, mis ajasid segadusse” tegevus toimub 1990. aastate teises pooles. Filmi peategelane Allar (27) liigub ühelt südasuviselt Eestimaa peolt teisele, põrkudes kokku üha värvikamate tegelaste ja segasemate juhtumitega. Pingelised ja jaburad sündmused panevad Allari oma elu üle tõsiselt järele mõtlema ning ees ootab pöörane eneseotsing Eesti üheksakümnendates.

“Päevad, mis ajasid segadusse” on Triin Ruumeti esimene täispikk linateos, filmi peaosades mängivad Hendrik Toompere Jr ja Juhan Ulfsak. Lisaks teevad filmis kaasa Jaanika Arum, Juss Haasma, Liina Vahtrik, Merle Palmiste, Taavi Eelmaa, Rasmus Kaljujärv, Klaudia Tiitsmaa, Merlyn Uusküla, Onu Bella aka Igor Maasik, Reimo Sagor, Kait Kall, Kristjan Lüüs jpt. Filmi produtsent on Maie Rosmann-Lill ja operaator Sten-Johan Lill, stsenaariumi kirjutasid Triin Ruumet ja Greta Varts.

Filmide Torma, Kääpa ja Pala linastusi Jõgevanaal organiseerib Janno Zõbin, kelle loodud Facebook`i grupiga Ääremaade Kino on kõigil huvilistel võimalus liituda. Lehel jagatakse operatiivset infot filmide linastuste kohta. Tormas hakkavad nüüdsest kinoõhtud toimuma regulaarselt.

Rohkem filmist:
https://www.youtube.com/watch?v=C9BxXUX_2Co

http://menu.err.ee/v/uudised/film/ea3086f4-d161-4b88-95ad-0c799072aa16/uus-eesti-mangufilm-paevad-mis-ajasid-segadusse-raagib-poorastest-90ndatest

http://reporter.postimees.ee/3641489/paevad-mis-ajasid-segadusse-poorased-90ndad-kus-moes-oli-longero-dressid-ja-metsaari
Vooremaa