Tiitlile “Parim talutoit 2016” kandideerib 77 talutoodet

Eestimaa Talupidajate Keskliidu korraldatavale esimesele “Parim Talutoit 2016” konkursile esitati Eesti talutootjate poolt kokku 77 talutoodet veerandsajast talust, teatasid konkursi korraldajad.

Tänavu 15. juulil valiti kohvikus Kuusk Hernesto “Parim Talutoit 2016” hindamiskomisjoni poolt välja alarühmade võitjad, kes osalevad konkursi “Parim talutoit 2016” finaalis. Üldvõitja ja alarühmade parimad kuulutatakse välja 30. juuli XXV Eesti Talupäevadel Jänedal.

Käesoleval aastal esimest korda peetaval konkursil “Parim talutoit 2016” osaleb 25 talupidamisest pärit 77 talutoodet. Parima talutoode valimisel hinnati nii talutoodete maitset kui ka talunike äriplaane, tootearendust ja turundust. “Suur osalejate huvi näitab, et vaatamata turu keerulistele olukordadele panustavad Eesti talupidajad järjest enam kvaliteetsete ja maitsvate talutoodetele loomisesse,” ütles Eestimaa Talupidajate Keskliidu peadirektor Kaul Nurm. “Eestimaa talupidajad suudavad vaatamata tarbijate hinnatundlikkusele, investeerida toorearendusse ja pakkuda inimestele kvaliteetset, maitsvat ja enne kõike huvitavat kodumaist talutoitu.”

Konkursile “Parim Talutoit 2016” esitati erinevates kategooriates arvukalt tooteid:

Parim piimatoode (k.a. sõretoode) – 24 toodet

Parim pagaritoode – üheksa toodet

Parim lihatoode – kolm toodet

Parim keedis – 17 toodet

Parim tervisetoode – seitse toodet

Parim jook – viis toodet

Parim maius – 12 toodet

“Parim Talutoit 2016” hindamisel osalesid Eesti Peakokkade Ühendusest Kadri Tran ja Heidi Pinnak, Nami-nami.ee portaali eestvedaja, toidublogija Pille Petersoo, ettevõtja ning saate Kapital kaasautor Mart Kuusk, toidukriitik ja blogija Margit Kirsipuu, Selveri ostudirektor Katrin Riisalu, Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli pedagoog Marika Kaska, Eesti Maaülikooli lektor Tiiu Ohvril ning Eestimaa Talupidajate Keskliidu esindajad Leho Verk ja Kaul Nurm.

Eestimaa Talupidajate Keskliit on 1989. aastal asutatud katusorganisatsioon, mille eesmärgiks on põllu- ja maamajandusliku ettevõtlusega tegelevate peretalude esindamine ja huvide kaitsmine. Eestimaa Talupidajate Keskliidu algatusel on loodud talutoidu katuskaubamärk “Ehtne talutoit”, mida kasutab juba üle 60 tootja. Konkursi “Parim talutoit 2016” korraldamine on turuarendustoetuse abiga rahastatud tegevus.

Vooremaa