Tele2 lisab tänavu Jõgevamaale neli uut mobiilisaatjat

Tele2 ehitas 2014. aastal Jõgevamaale 18 uut 2G, 3G ja 4G tugijaama ning lisab tänavu veel neli, teatas ettevõte.
Uued jaamad on juba töös Põltsamaa, Puurmani, Jõgeva linna, Laiuse, Mustvee, Sulustvere, Tabivere, Saare, Torma, Adavere, Kaarepere, Tiheda ja Pataste piirkondades.
Tele2 Eesti raadiovõrgu juhi Tanel Sarri sõnul ehitas ettevõte mullu üle Eesti 15 miljoni euro eest ligi 500 uut tugijaama. “Katame praegu 95 protsenti riigist 4G-ga ning planeerime ka tänavu suuri investeeringuid uusimasse tehnoloogiasse,” ütles Sarri ja lisas, et Jõgevamaast on 4G-ga kaetud 98,6 protsenti.
Tele2 kombineerib uutes jaamades 4G levi tekitamiseks 800 Mhz, 1800 Mhz ja 2100 Mhz sagedusi. “Madalam, 800 Mhz sagedus tagab hea siselevi ja üldise katvuse, kõrgemad sagedused annavad suure kiiruse ja mahu,” ütles Sarri.
Tanel Sarri sõnul on Tele2-l üle Eesti valmisolek võtta kasutusele juba 4G edasiarendus – 4G Advanced tehnoloogia, mis võimaldab kuni 300 mbits allalaadimiskiiruseid.
“Seni polnud 4G-Advanced lõppkasutaja seadmeid olemas, nüüd on esimesed müügil ning kohe kui need Eestis laiemalt kasutusele jõuavad, siis oleme valmis uue võrgu käivitamiseks,” ütles Sarri.
Tele2 vahetas 2014. aasta sügiseks välja kogu oma olemasoleva võrgu Eestis. Ettevõte on viimaste aastatega investeerinud Eestis tehnoloogiasse ja teenuskvaliteedi tõstmisse 40 miljonit eurot.

Vooremaa