Tele2 käivitas Jõgevamaal kolm uut tugijaama

Tele2 ehitas 2016. aastal Jõgevamaale kolm uut tugijaama, mille tulemusena paranes 4G leviala maakonna väikeasulates Tabiveres, Patastel ja Tihedal, teatas ettevõtte kommunikatsioonijuht.

Tele2 Eesti raadiovõrgu juhi Tanel Sarri sõnul investeeris ettevõte tänavu Eestis ligi kaheksa miljonit eurot, et ennetada mobiilse interneti kasutusmahtude kasvu ning tõsta keskmist mobiilse interneti kiirust.

Üle Eesti püstitas ettevõte 349 uut tugijaama, kattes 98,4 protsenti riigist 4G võrguga. Lõppeva aasta võrguehitustööde keskmes oli Sarri sõnul erinevaid sagedusi liita võimaldava võrgutehnoloogia viimine üle riigi.

Tallinna, Keila ja Pärnu elanikele on kättesaadav Baltimaade kiireim 4,5G mobiilne internet allalaadimiskiirusega kuni 375 Mbit/s, mille teeb võimalikuks kolme sageduse liitmine. Kuni 225 Mbit/s kiirusega internet on lisaks kättesaadav 30 suuremas linnas ja asulas, sealhulgas ka Jõgeval, kus Tele2 võrk liidab kahte edastussagedust.

“Katsetame täna juba järgmist uut võrgutehnoloogiat, mis tõstab olemasolevat mobiilse interneti allalaadimiskiirust kolmandiku võrra. Kui testimine läheb edukalt, viime sama tehnoloogia 2017. aastal üle kogu Eesti,” lubas Sarri.

Jõgeva maakonna selleaastaste võrguehitustööde fookuses olid väikeasulad, mis kaeti 4G levialaga. Uute tugijaamade asukohad on Tabivere, Pataste ja Tiheda.

Tuleval aastal plaanib Tele2 Jõgevamaal käivitada vähemalt 11 ning üleriigiliselt 325 uut tugijaama.

Tele2 alustas tänavu Nokiaga Eestis 5G mobiilsidegeneratsiooni testimist ja püstitas kehtiva Eesti mobiilse interneti allalaadimiskiiruse rekordi 4,5 gigabitti sekundis. Algaval aastal plaanib ettevõte oma tugijaamadesse hakata lisama ka 5G-toega võrguseadmeid, et valmistuda 5G võrgu tulekuks.

Vooremaa