Teeviit aitab tulevikuotsuseid langetada

Ka tänavu 4.-5 detsembrini toimub Eesti Näituste messikeskuses inspiratsioonisündmus Teeviit 2015, teatasid korraldajad. Selle aasta läbiv teema on inspiratsioon.Teeviit 2015 püüab pakkuda võimalikult suures koguses inspiratsiooni tulevikuotsuste langetamiseks. Kaks messipäeva on tihedalt täis põnevaid tegevusi, et osalejaid positiivselt mõjutada.

Esmakordselt toimub Teeviit 2015 raames inspiratsioonikonverents “Otsusta õigesti!”. Nõu ja kogemustega püüavad eeskujuks olla üle kahekümne oma ala tõelist tipptegijat. Konverentsi ülesanne on läbi põnevate inimeste edulugude pakkuda erinevaid valikuid, positiivseid mõtteid, kasulikke kogemusi, inspiratsiooni ja julgust tulevikuotsuste langetamiseks. Konverents on ühtviisi mõeldud nii noortele, kõigile noori karjäärivalikute langetamisel suunavatele inimestele, kui kõigile teistele huvilistele. Inspireeritud inimene on motiveeritud ja suhtub oma tegemistesse palju suurema innuga, kui keegi teine. Kõik esinejad panustavad kogu hingega, et pakkuda külastajale positiivseid mõtteid ja kasulikke kogemusi, muutmaks nende tulevikuotsuste langetamist kergemaks. Dalai Lama on öelnud, et kui sa räägid, siis ainult kordad seda, mida juba tead, aga kui sa kuulad, võid õppida midagi uut. Esimese konverentsipäeva lõpetab Liis Lemsalu band täies kooseisus akustilise kavaga. Konverentsiesinejad ja programm manuses.

Teeviit 2015 on interaktiivsem kui kunagi varem, sest lisaks erinevatele haridusasutustele ja organisatsioonidele pakutakse ka mitmeid aktiivseid tegevusi, mis annavad võimaluse teha tutvust aladega, mida oleme harjunud nägema vaid televiisorist või lugenud ajakirjast. Kohal on mitmekülgne tehnikapark: päris lüpsirobotit, täisvarustuses piirivalvebuss, tollibuss, kiirabiauto, päästeauto jt. Hea on tõdeda, et seekord osaleb ka rohkelt uusi põnevaid väliseksponente.

Tallinna Ettevõtlusamet osaleb messil eriprojektiga “Ettevõtlusameti Kutselabor”, kus noortel on võimalus katsetada erinevate ametite tööülesandeid, et seeläbi parem ülevaade saada õige elukutsevaliku langetamiseks. Kutselabor hõlmab tervet Eesti Näituste messikeskuse B-halli I korrust, kuhu luuakse reaalsusele sarnane keskkond erinevate valdkondade tutvustamiseks, näiteks toimiv minikauplus, autoremonditöökoda, infotehnoloogia nutilabor, fotosalong, käsitöökoda, teaduslabor, disainisalong jpm, kus spetsialisti juhendamisel saab proovida valdkondades kasutatavaid seadmeid ja tehnilisi vahendeid. Meelelahutuse valdkonda tutvustab lähemalt Karl-Erik Taukar, kes astub üles ka koos bändiga. Ka Artjom Savitski esitleb oma värskeimat repertuaari ning räägib lähemalt IT valdkonna erialale õppima siirdumisest. Kutselabori lavaprogrammi juhib raadiost Star-FM tuntud saatejuht Marko Lõhmus.
Piletid eelmüügis Piletilevis: Täiskasvanu 3.50 eur, õpilane 2.50 eur. Piletid kohapeal: Täiskasvanu 4 eur ja õpilane 3 eur.
www.teeviit.ee

Vooremaa