Teeme ära! algatus saab Euroopa Parlamendilt Euroopa Kodaniku auhinna

Euroopa Parlament andis Eesti koristustalgutest alguse saanud ja tänaseks ülemaailmseks paisunud liikumisele Teeme ära! 2017. aasta Euroopa Kodaniku auhinna, teatas Teeme ära! liikumise üks algatajatest.

Teeme Ära! algatuse eestvedaja Eva Truuverk rõhutas, et prügi on maailma riikide ja inimeste mure ja üks suurimaid keskkonnaprobleeme Euroopas ja maailmas. “Auhind paneb Teeme ära! algatusele veelgi suurema vastutuse maailma puhtaks saamise ja puhtana hoidmise ees, märkis Truuverk. “Euroopa Parlamendi tunnustus on meie meeskonnale ääretult oluline eriti praegu, kus me teeme 2018. aasta Maailmakoristuspäeva nimel tohutu intensiivsusega tööd mis hetkel välja ei paista.”

Teeme ära! algatuse esitas Euroopa Kodaniku auhinna kandidaadiks Euroopa Parlamendi liige Kaja Kallas, kelle kinnitusel pole prügi üksnes arengumaade, vaid ka end tsiviliseerituks pidava Euroopa probleem. “Projekti meeskond on teinud suure töö inimeste teadlikkuse tõstmisel prügiprobleemist, mille ees paljud eelistavad silma kinni pigistada,” sõnas Kallas. “Teeme ära! on maailmas ainulaadne projekt, mis alustas Eesti koristamisest, kuid juba aasta pärast ülemaailmseks koristuskampaaniaks kasvab.”

Euroopa Kodaniku auhind antakse Teeme ära! meeskonnale üle Eestis, tänavusel Arvamusfestivalil.

Euroopa Kodaniku auhinna pälviv Teeme ära! algatus sai alguse 2008. aastal, mil esimese üle-eestilise koristusaktsiooni käigus koristasid 50 000 vabatahtlikku viie tunniga 10 000 tonni ebaseaduslikke jäätmeid. Tänaseks on liikumisega haaratud enam kui 100 riiki üle maailma, kes soovivad prügikoristusaktsioonidega anda oma panuse elamisväärsemasse elukeskkonda ning aidata kaasa tugevama kodanikuühiskonna arengusse.

Euroopa Parlament annab Euroopa Kodaniku auhinda välja 2008. aastast. Igal Euroopa Parlamendi liikmel on õigus esitada üks kandidaat, kelle hulgast teeb lõpliku valiku Euroopa Parlamendi asepresidendi Sylvie Guillaume’i juhitav žürii.

Euroopa Parlament annab Euroopa Kodaniku auhinna inimestele või organisatsioonidele, kes kannavad ja edendavad euroopalikke väärtusi, riikideülest ja rahvaste vahelist koostööd ning üksteisemõistmist. Teeme ära! liikumine on üks viiekümnest tänavusest Euroopa Kodaniku auhinna laureaadist.

Teeme ära! eestvedamisel toimub 2018. aasta 15. septembril ülemaailmne koristusaktsioon, kuhu oodatakse ligikaudu 150 riiki ning omakorda soovitakse kaasata viis protsenti kogu maailma elanikkonnast. Maailmakoristuspäeva kohta leiab lähemat infot aadressilt www.letsdoitworld.org<http://www.letsdoitworld.org>

Vooremaa