Teeliste kirikud alustavad uut hooaega

Uut hooaega alustab Eesti Kirikute Nõukogu kultuuriturismi algatus Teeliste kirikud, teatas projektijuht.

Teeliste kirikute eesmärk on tutvustada nii kohalikele reisihuvilistele kui Eestit külastavatele turistidele suveperioodil pikemalt avatud, kauneid ning paljuski unikaalseid Eesti sakraalhooneid: kirikuid, kabeleid, palvemaju ja kloostreid.

Teeliste kirikud trükiseid-reisijuhte jagatakse algatusega liitunud kirikutes ja kohalikes turismiinfokeskustes. Samuti saab infot kirikute kohta internetist www.teelistekirikud.ekn.ee ja www.facebook.com/TeelisteKirikud .
Alates XIII sajandist on pühakojad olnud Eesti kultuuri lahutamatuks osaks, mis moodustavad väärtusliku osa meie kultuuri- ja kunstiajaloolisest pärandist. Sageli on linna, valla ja küla üheks paljudest vaatamisväärtustest selle keskel kõrguv pühakoda, mille aastasadu püsinud müürid hoiavad eneses olulisi kunstiväärtusi. Seepärast võib kirikuid õigusega pidada Eestimaa olulisteks turismisihtkohtadeks ja kohalikeks vaatamisväärsusteks.

Teeliste kirikute tutvustamiseks on koostatud informatiivne, pildimaterjaliga illustreeritud teatmik ning sarnase kujundusega veebileht. Trükisest leiab enam kui 400 pühakoja eesti- ja inglisekeelse lühitutvustuse, lisatud on avatud kirikute kontaktandmed, jumalateenistuste ja palvuste ajad ning ülevaate saab kirikutega seotud majutuspaikadest.

Informatsiooni avatud kirikute kohta leiab samuti projekti koduleheküljelt http://www.teelistekirikud.ekn.ee  Veebilehekülg sisaldab võrreldes trükisega rohkemaid kirikute pilte ning suvel toimuvate kontsertide kavasid. Veebikeskkond on seitsmekeelne ning infot on võimalus lisaks eesti keelele lugeda inglise, saksa, soome, vene, rootsi ja prantsuse keeles. Samuti avatakse Teeliste kirikute leht suhtlusvõrgustikus Facebook, mis toob projekti ja selle eesmärgid lähemale noorematele generatsioonidele. Teeliste kirikute Facebooki leht asub aadressil http://www.facebook.com/TeelisteKirikud

Vooremaa