Teaduslahingu superfinaalis Jõgeva põhikooli võistkond

 1. Reedel, 15. mail peetakse Tartus Teaduslahingu superfinaal, kus omavahel võistlevad kõigi maakondade 7.-9. klasside õpilaste võistkonnad, teatasid korraldajad.
  Jõgevamaad on esindamas Jõgeva põhikooli võistkond Kelluke (laste juhendajad on Silja Võsaste ja Heli Toit), mille liikmed valmistasid finaalis kaitsmiseks ette ka uurimistöö “Kui vaikne on väikelinn Jõgeva”. Noored teadushuvilised uurisid mürataset Jõgeva erinevates piirkondades ja võrdlesid seda kehtivate normidega.
  Teaduslahingu finaalis esitlevad võistkonnad oma kolmekuise uurimistöö tulemust žüriile ning lahendavad publiku silme all praktilisi ja igapäevaelus ettetulevaid teaduslikke probleeme.
  Teaduslahing on tänavu esimest korda toimuv teadusvõistlus 7.-9. klasside õpilastele. Eelvoorudes jaanuari lõpus osales 155 kolmeliikmelist võistkonda üle Eesti, iga maakonna parimad pääsesid edasi sel nädalal Tartus toimuvasse finaali. Teaduslahingu peakorraldajaks on erinevate Eesti ülikoolide tudengeid ühendav “Elus teadus”, vabatahtlikena löövad kaasa tudengid üliõpilasesindusest ja erialaseltsidest.
  Täpsemat infot võistluse ja võistlejate kohta leiab aadressilthttp://teaduslahing.emu.ee/
  Vooremaa