Tartu kutsehariduskeskus avab talvise vastuvõtu

Jaanuaris avab Tartu kutsehariduskeskus talvise vastuvõtu, kus eriti rohkelt on õppimisvõimalusi juba töötavatele täiskasvanutele. Talvel saab õppima asuda kokku 20 erineval erialal, neist 16 toimub õppetöö sessioonidena või töökohapõhiselt, teatas kool.

Päris uue erialana saab juba talvel alustada plaatija eriala õppimist ning omandada oskused, et teostada nii hüdroisolatsiooni kui plaatimistöid. Uued erialad on veel ka sõidukite kere- ja värvitööde meistri või küünetehniku eriala, mida nüüdsest saab kutsehariduskeskuses õppida. Suur osa talvise vastuvõtu erialadest on korraldatud sessioonõppes, mis võimaldab tööd ja õppimist ühitada.

“Oleme lisanud uusi erialasid, mille oskusi saab lühikese ajaga omandada või ennast töö kõrvalt täiendada, et rohkem täiskasvanuid saaks kutseoskused ja -tunnistuse,” selgitas direktori asetäitja õppealal Liivi Raudsepp. “Lisaks pakume kutsehariduse kõrgeimal tasemel enesetäiendamise võimalusi toitlustuse korralduse või turismiettevõtte juhtimise erialadel.
Täiskasvanud õppijale mõeldes rakendame üha enam paindlikke õppevorme nagu näiteks sessioonõpe, kus koolis tuleb käia vaid õppesessioonide ajal ning enamik materjali omandada iseseisvalt,” lisas ta.

Sellest aastast alates on kutsehariduskeskuses kasutusel ka töökohapõhine õppevorm. See tähendab, et 1/3 õppeajast toimuvad tunnid koolis ning ülejäänud ajal praktiseeritakse õpitut töökohal. Kuigi esimene töökohapõhine müüja-klienditeenindaja eriala õpperühm on alustanud, saab ka sellega veel liituda. Töökohapõhiselt saab õppida veel betoonkonstruktsioonide ehitajaks ja autokeretehnikuks. “Töökohapõhise õppe eelduseks on õppija töötamine vastava eriala ettevõttes, kuid kui töökohta pole, siis kooli koostööpartnerid on valmis töökohapõhises õppes alustajale ka tööd pakkuma,” selgitas Raudsepp ning julgustas igal juhul kooliga ühendust võtma.

Nõutud juuksuri, rätsepatöö ja meesterätsepa erialadele on samuti välja kuulutatud talvine vastuvõtt, kuid neil erialadel toimub päevaõpe. Samuti on päevaõppes võimalik õppida CNC töötlemiskeskuse operaatoriks.

Kõiki erialade ja õppevormidega saab lähemalt tutvuda kutsehariduskeskuse kodulehel: www.khk.ee/vastuvott

Dokumente saab esitada 04.-22. jaanuarini tööpäeviti kell 9-15 Tartu kutsehariduskeskuses, Kopli 1 –B113 või elektroonselt e-vastuvõtu keskkonnas. Õppetöö algab juba veebruaris.
Vooremaa