Tartu kutsehariduskeskus avab kuus uut eriala

Sel aastal on paljud Tartu Kutsehariduskeskuse erialad läbinud uuenduskuuri ning avatakse ka kuus uut eriala, teatas kooli turundusjuht.

Uute erialade avamise taga on muutused tööturul ja tööandjate ootused. “Me soovime, et koolis õpitud oskustega noored meistrid tööturul läbi lööksid ning seetõttu tuleb uuendada nii erialasid kui muuta õppe sisu veelgi praktilisemaks,” sõnas kutsehariduskeskuse direktor Andrus Mõttus.

Näiteks IT valdkonnas saab sügisest õppida noorem-tarkvaraarendajaks. Õppekavas on suur rõhk tarkvara rakenduste projekteerimisel ja väljatöötamisel, sest just programmeerimise oskustega noori spetsialiste ootavad siinsed tarkvarafirmad kõige enam tööle. Uus õppekava ongi loodud koostöös IT-ettevõtjatega, et õpe oleks võimalikult praktiline ning vastaks tööturu vajadustele.
Turismivaldkonnas avab kutsehariduskeskus kaks uut eriala. Reisikonsultant omab head ettevalmistust reisibüroo klientide teenindamiseks, olgu siis kliendi soovidest lähtuvate reisipakettide koostamisel kui ka olemasolevate müügil. Giid on aga hinnatud abimees,
kelle teadmistest ja oskustest võivad võita nii vaatamisväärsuste haldajad kui ka neid külastavad turistid.

Esimest korda saab õppida lihatoodete tehnoloogiat ehk lihameistri oskusi. Koka parim abimees lihameister oskab liha tükeldada nii, et selle parimad omadused esile tulevad. Samuti on lihameistri tööks valmistada erinevaid pooltooteid ning maitsvaid sinke, vorste ja muud. Seni spetsiaalselt lihameistri eriala õppida ei saanud, kuigi nii restoranid, suurköögid, kulinaarid ja tööstused vajavad meistrikäsi.

Ka meesterätsepa amet on hästi äraunustatud vana taastamine, sest koos nõudlike klientide arvu kasvuga tuleb ka keerukamate individuaalõmbluse oskustega noori meistreid kasvatada.

Täiesti uus on aga bürootöö eriala, kuhu ootame õppima põhiharidusega noori. Bürootöö on mitmekülgne ja sisaldab nii infotöö, dokumentide koostamise, asjaajamise ja arhiivindusega seotud ülesandeid.

Lisaks uutele erialadele on kutsehariduskeskus uuendanud ka oma sisseastumise korda. Selleks, et kõigi huviliste küsimustele otse vastuseid anda, korraldab kutsehariduskeskus 29. juunil Facebookis online-foorumi. Küsida saab nii erialade kui õppetöö korralduse, sisseastumise, ühiselamu, toetuste või muude õpilaselu valdkondade kohta.
Vooremaa