Tartu Kutsehariduskeskus avab kevadvaheajal vastuvõtu

Tartu Kutsehariduskeskus avab kevadisel koolivaheajal taas vastuvõtu põhihariduse baasil erialadele. Dokumente saab esitada 17.- 23. märtsini ning vestlused ja testid toimuvad 24. märtsil, teatas kool.

Vastuvõtukomisjoni otsustest anname e-keskkonnas teada alates 1. aprillist. “Kes kandideerib kevadel, saab suvel rahulikult puhata,” tutvustas Karja kevadise sisseastumise kava.

Kevadvastuvõtul on võimalik kandideerida kõigile põhihariduse baasil ja haridusnõudeta erialadele. Ainsaks erinevuseks tavapärase protseduuriga on see, et noored, kes lõputunnistuseni jõuavad alles juunikuus, esitavad kandideerimisel jooksva aasta valge tunnistuse. Vastuvõetud õpilastel tuleb põhiharidust tõendav dokument aga kooli tuua ja oma õppimaasumine kinnitada enne 22. juunit. Suvel saab sisse astuda üksnes vabadele õppekohtadele.

Esmakordselt saab põhikooli järgselt õppida kergete rõivaste rätsepa eriala. “Hakkame õpetama individuaalõmbluse eriala, mille käigus õpitakse tellija mõõtude ja soovide järgi õmblema pluuse, kleite, seelikuid, pükse, veste ja muid kergeid rõivaid,” selgitas osakonna juhataja Liivi Lõhmussaar ja lisas, et seni sai individuaalõmblust õppida vaid keskhariduse baasil. Kokku on kevadvastuvõtul võimalus valida 26 erineva eriala vahel.

Endiselt saab Tartu Kutsehariduskeskuses kandideerida kahele erialale. “Kahe eriala valik ei tohiks siiski olla juhuslik, vaid hästi läbimõeldud ja kaalutletud kasvõi seepärast, et tuleb osaleda mõlema valitud eriala testidel ja vestlustel,” selgitas karjäärinõustaja Regita Saksing.
“Seetõttu saab kahele erialale kandideerida konsulteerides karjäärinõustajaga,” lisas ta. Karjäärinõustaja annab nõu ka motivatsioonikirja koostamiseks ning selleks pakume koolitusi
sisseastujatele.

Kevadise vastuvõtu avab 17. märtsil toimuv avatud uste päev, kus saab täpsemalt teada Tartu Kutsehariduskeskuse õppimisvõimalustest, erialadest ja sisseastumise korrast. Avatud uste päeva kava on leitav: http://www.khk.ee/AUP2016
Sisseastumisinfot saab kooli kodulehelt www.khk.ee/vastuvott
Vooremaa