Tartu Kutsehariduskeskus alustab uute õpilaste vastuvõttu

Kolmapäeval 1. märtsil algab Tartu Kutsehariduskeskuse kevadine sisseastumisperiood erialadele, mida saab õppida põhihariduse baasil, teatas kooli turundusjuht.

Kevadise sisseastumise raames võetakse uusi õpilasi vastu kõigile kutsekeskhariduse õppekavadele, see tähendab, et õppija omandab nii erialaoskused kui ka keskhariduse. Tänavu on selliseid erialasid valikus 20. Neist päris uus saab olema turismiteenindaja eriala, kus on võimalik spetsialiseeruda majutusteeninduse või maaturismi suunda.

“Haridus pole enam prestiiži küsimus, vaid haridusvalikud on muutunud praktilisemaks ning üha enam otsitakse oskusi, millega on tulevikus midagi peale hakata. Kutsekeskharidus on tark valik oma karjääri alustamiseks,” märkis direktor Andrus Mõttus.

Valikus on ka haridusnõudeta erialad ning üksikud hariduslike erivajadustega noortele mõeldud erialad, kus õpingute käigus saavad selgeks erialaoskused.

Kutsehariduskeskus soovitab neil kes esimese edasiõppimise valikuna näevad kutsekooli, kandideerida juba kevadel, sest kool loodab enamuse põhihariduse baasil õppekohtadest täita juba märtsikuus. “Kes kevadel kandideerib, saab kõik sisseastumisega seotud toimingud teha varakult ning võib suvel muretumalt puhata,” rääkis õppekorralduse juht Mariann Karja. Dokumente saab esitada 1.-22. märtsini ning vestlused ja mõnel erialal ka test toimub 24. märtsil. Aprillikuus saavad kandidaadid teada, kas neile on õppekoht kutsehariduskeskuses ootamas.

Kes oma erialavalikus veel kahtleb, on oodatud 16. märtsil avatud uste päevale, kus saab näha ja kaasa elada tulevaste noorte meistrite kutsevõistlusele, proovida erinevates töötubades midagi oma kätega valmis teha ning saada infot erialade ja sisseastumise kohta. Avatud uste päevade info leiab www.khk.ee/ataup/

Kutsehariduskeskus pakub ka karjäärinõustaja abi otsustamisel. Tasuta nõustamiseks on vaja aeg kokku leppida e-posti aadressil liine.maasikas@khk.ee. “Kuigi meil on võimalus kandideerida kahele erialale, on siiski oluline, et iga kandidaat teaks, milline eriala vastab kõige rohkem tema tegelikele ootustele ja huvidele. Kindlasti ei tasu eriala valida selle järgi, mida soovitavad sõbrad või vanemad. Kõige parem on käia koolis ja õppida siis, kui tunned iga päev, et eriala on põnev ja nii armas, et ei raatsi tunnist puududa või muuga tegeleda. Seetõttu ei tohiks erialavalikut teha möödaminnes, pikemalt kaalumata,” rääkis Liine Maasikas.

Tartu Kutsehariduskeskus võtab dokumente vastu 1.-22. märtsini igal tööpäeval kell 9.00 – 15.00 aadressil Kopli 1 B-113 või e-vastuvõtu keskkonnas. Lisainfot leiab: www.khk.ee/vastuvott

Vooremaa