Tartu bluus Jõgeval Betti Alveri muuseumis

Laupäeval, 16. mail astub Muuseumiöö raames Jõgeva Betti Alveri Muuseumis
üles Tartu bluusiduo Andres Roots & Andres Mikk, teatasid korraldajad. Lisaks muusikalisele kavale tutvustab Soomes Eesti bluusikuningaks kuulutatud Roots lühidalt ka bluusi ja slaidkitarri ajalugu. Õhtu avavad Aivar Mihkelson, Kristi Talistu ja Anni Zimmermann klassikalise muusikaga ning kontsert on tasuta.

Andres Roots on aastate jooksul koos mänginud selliste bluusistaaridega nagu David “Honeyboy” Edwards (USA, 1915-2011), Dave Arcari (UK), Steve Lury (UK), Eddie Baytos (USA) jpt ning esinenud Suurbritannias, Prantsusmaal, Saksamaal, Tshehhis, Slovakkias, Poolas, Leedus, Lätis, Soomes, Rootsis ja Taanis. Tema artikleid bluusi kohta on avaldanud lisaks Eesti väljaannetele ka Inglismaa, Saksamaa, Hollandi ja Rootsi muusikalehed; aastast 2007 teeb ta kaastööd Soome bluusiportaalile Blues-Finland.com.

Ansambli Loss Paranoias trummar Andres “Ants” Mikk on lisaks koostööle Rootsiga saatnud ka näiteks korduvalt UK parimaks bluusikitarristiks valitud Otis Grandi ning sealset suupillimängijat Steve Luryt. Läinud nädalavahetusel esinesid Roots & Mikk Tartu autorilaulu-festivalil Mailaul, kuu lõpus saab neid aga kuulda Riias toimuval bluusikonverentsil Baltic Blues Brotherhood.
Koduleht: http://www.andresroots.com/
Vooremaa