Täpselt kuu aja pärast algab üleriigiline Matkanädal

Kolmandat korda toimuva Matkanädala läbiv teema on “Veel matkamine”, teatas Matkanädala peakorraldaja. Kuna lisaks metsas matkamisele on Eestis väga palju toredaid vetel matkamise võimalusi, siis 2016 aasta Matkanädala kava (www.matkanadal.ee) neid võimalusi rohkelt pakubki.

Matkanädala programmis leidub iga päev (12-21.august) kanuumatkasid Eesti jõgedel, nii päeval kui öösel ning süstamatkasid saartele. Lisaks toimuvad jalgrattamatkad Saaremaal Vätta poolsaarel ja jalgsimatkad Kloogarannas, et iga matkahuviline leiaks endale põneva elamuse. Samuti on valikus kombineeritud matkad jalgsi ja kanuuga, kultuurimatk Kitzbergi radadel ning palju teisi tervislikke liikumisvõimalusi looduses.

“Vee peal matkamine on jõukohane igaühele ja Eesti loodus pakub väga palju kauneid kohti, mida näeb just vee peal liikudes,” jagas oma kogemust Matkanädala peakorraldaja Tiit Pikk. Igal aastal kutsub Matkanädal lisaks pakutavate ürituste programmist osavõtmisele kõiki ka ise matkama. Matkamine on täis avastamist.

Vooremaa