Tänuüritus Aitame Eesti turvaliseks otsib tublisid kodanikke

Eesti esimene eraalgatuslik vabatahtlike tänuüritus Aitame Eesti turvaliseks ootab kuni 15. oktoobrini teateid priitahtlikest päästjatest, abipolitseinikest või teisest tublidest inimestest, kelle ennastsalgav tegutsemine on viimase aasta jooksul aidanud ära hoida õnnetuse või suurema kahju, teatas avalike suhete firma Agenda Public Relations.

Vähem kui kaks nädalat tagasi If Kindlustuse poolt ellu kutsutud tunnustusprojektile on üle Eesti esitatud juba rohkem kui 50 kandidaati. Nende seas on näiteks lood inimestest, kes on päästnud kaaskodaniku uppumissurmast, hoidnud ära suurema tüli, maha rahustanud juba puhkenud kakluse või aidanud maha põlemisest päästa ühe pere kodumaja. Aga on ka muid lugusid, kus hoolivad kaaskodanikud on osanud märgata ja julgenud sekkuda.

“Me soovime, et inimesed annaksid meile julgelt teada oma sõpradest, tuttavatest või kolleegidest, kes on pärast päevatööd tulnud meile appi vabatahtlike mere- või maapäästjatena ja abipolitseinikena või mõnel muul moel aidanud meie kõigi elu ohutumaks muuta,” ütles tunnustusürituse üks eestvedaja, hiljuti ise vabatahtlike päästjatega liitunud Rasmus Kagge.

Üle Eesti on praegu tuhatkond abipolitseinikku, ligi kaks tuhat vabatahtlikku mere- ja maapäästjat ning tuhandeid vabatahtlikke muudes ühingutes. “Fakt, et elu Eestis on järjest turvalisem on paljuski just vabatahtlike teene. Kahjuks jäävad need inimesed ja nende teod tihti teenimatult märkamata. Me peame õppima neid sangareid ka ise märkama, esile tõstma ja tunnustama,” selgitas Kagge.

If Kindlustuse eestkõneleja Tambet Asi sõnul on kindlustusseltsi soov, et elu Eestis oleks võimalikult turvaline. “Me näeme oma töös igapäevaselt, kui oluline on inimeste jaoks turvatunne. Seetõttu soovime tänada ja tunnustada neid inimesi, kes on omakasupüüdmatult teinud midagi selleks, et meie kõik saaksime end turvalisemalt tunda,” lausus Asi. “Loodetavasti saab nii mõnigi meist nendest lugudest indu ja julgust, et homme ise midagi ära teha.”

Seetõttu on kuni 15. oktoobrini aadressil www.if.ee/aitame <http://www.if.ee/aitame> avatud keskkond, kuhu saab igaüks väga lihtsalt jätta teate tublist kodanikust, kes on aidanud turvatunnet kasvatada ja kes väärib selle eest tunnustust. 8. novembril toimub tänuüritus, kus If Kindlustusele esitatud eredamad lood esile tõstetakse ning sangareid tänatakse ja tunnustatakse. Silmapaistvamad teod saavad autasustatud reisitšekiga ja tasuta õnnetusjuhtumikindlustusega.

Vooremaa