Täna selguvad tublid noored metsatundjad

Täna toimub rahvusvahelise metsandusvõistluse Noored Euroopa Metsades teine voor. 57 esimese vooru edukalt läbinud võistkonda asub internetis lahendama viktoriini. Võistlejatele esitatakse viiskümmend valikvastustega küsimust. Edukamad võistkonnad pääsevad edasi Eesti finaali, mis toimub 15.-16. mail Luua Metsanduskoolis, teatas kooli kommunikatsioonispetsialist.

Võistluse esimeses voorus tuli registreerunud võistkondadel esitada kümme ingliskeelset küsimust Eesti ja Euroopa metsanduse kohta. Võistluse korraldajad tegid nende hulgas valiku, huvitavamad küsimused esitatakse lahendamiseks ka teises vooru. Ühe korraldaja Katrin Seglinši sõnul oli häid küsimusi tegelikult rohkem, kui neid hiljem kasutada saab. Näiteid tõi ta kaks: Millised puud olid muinaseestlaste jaoks pühad ja inimesed pöördusid nende poole abi saamiseks? Milline Euroopa riik toodab kõige rohkem pudelikorke?

Seglinš lisas, et võistkondi registreerus üle Eesti. “Peaaegu mitte ükski Eesti piirkond ei jäänud katmata. Aktiivsemad olid Harjumaa (19 kooli), Tartumaa (11 kooli) ja Pärnumaa (7 kooli). Osalevad ka eelmiste aastate liidrid – Hugo Treffneri gümnaasium, Tallinna prantuse lütseum. Ülehomme on juba selge, kuidas neil sel aastal läheb,” rääkis korraldaja.

Eesti finaali edasi pääsevad parimate tulemustega võistkonnad. Tavaliselt on neid olnud viisteist, kuid võrdsete tulemuste korral ka rohkem. Finaalis tuleb osalejatel uuesti lahendada viktoriin, millele lisanduvad praktilised ülesanded metsas ning metsandusteemalise posterettekande voor. Võitjatiim läheb edasi rahvusvahelisse finaali, mis toimub septembrikuus Ungaris.

Noored Euroopa Metsades on suurim koolinoortele suunatud üleeuroopaline metsandusharidust edendav võistlus.

Vooremaa