Täna algab Jõgevamaal Admiral Pitka luurevõistlus

Tänavusel rahvusvahelisel Admiral Pitka luurevõistlusel läheb täna rajale 30 neljaliikmelist võistkonda üheteistkümnest riigist. Nelja päeva jooksul tuleb neil varjatult kontrollpunktist kontrollpunkti liikudes läbida umbes üheksakümmend kilomeetrit.

Välismaistest külalistest on luurevõistlusel kahe võistkonnaga esindatud Soome, Poola ja Taani ning ühe võistkonnaga USA, Leedu, Bosnia ja Hertsegoviina, Rootsi, Läti, Itaalia ja Suurbritannia riigikaitseorganisatsioonid. Lisaks osaleb ka üks USA, Bosnia ja Hertsegoviina ning Eesti ühisvõistkond.

Võistlustulle lähevad ka kodumaised jõustruktuurid. Kaitseliidust on esindatud Tallinna, Pärnumaa, Järva, Jõgeva, Harju ja Rapla malev.

Lisaks võtavad võistlusest osa naiskodukaitsjad Võrumaa ringkonnast ja võistkonnad Scoutspataljonist, vanglateenistusest ning politsei- ja piirivalveametist.

Võistlused avatakse täna kell 10.00 Mustvee kultuurikeskuse kõrval. Kõik huvilised saavad võistlejatele kaasa elada veel kolmapäeval, 1. augustil kella 16.00-18.00 avatud kontrollpunktis Mustvee vallas Levala külas.

Admiral Pitka luurevõistlus on rahvusvaheline sõjalis-sportlik sündmus, mis toimub igal aastal erinevas Eesti piirkonnas, et hajutada Eesti võistkondade koduväljaku-eelist. Võistluse eesmärk on võrrelda reaalsusele võimalikult lähedastes oludes osalejate väljaõppe taset, relvastust ja varustust ning kindlasti ka moraali.

VOOREMAA