Tabivere vald sai Maarja põhikooli küttesüsteemi rajamiseks 32 000 eurot

Riigihalduse ministri rahandusministeeriumi juurde moodustatud komisjon otsustas hasartmängumaksust rahastatavast regionaalsete investeeringutoetuste programmist toetada 66 haridus-, kultuuri- ja sotsiaalobjekti kokku ligi 1,9 miljoni euroga, teatas rahandusministeeriumi avalike suhete osakond.

Näiteks sai Tabivere vallavalitsus sai 32 000 eurot Maarja põhikooli küttesüsteemi rajamiseks.
Riigihalduse minister Arto Aas märkis, et toetust taotlesid nii kohalikud omavalitsused, mittetulundusühingud kui ka sihtasutused. “Nagu ikka, on taotluse esitajaid rohkem kui vahendeid, kuid valik tuleb teha. Tänavu on pooled toetuse saajatest lasteaiad ja koolid ning ülejäänu jaotub hooldekodude ning kultuuri- ja rahvamajade vahel,” ütles minister.

Regionaalsete investeeringutoetuste programmist toetatakse projekte, mis parandavad laste, noorte, perede, vanurite ja puuetega inimeste hoolekande-, õppimis- , sportimis- ja vaba aja veetmise tingimusi.

2015. aasta teise vooru laekus kokku 142 taotlust, neist 69 taotluse menetlemine lõpetati esimeses etapis ja teise etappi suunati edasi 73 taotlust, millest toetati 66 projekti kogusummas ligi 1,9 miljonit eurot.

Riigieelarvesse laekuvast hasartmängumaksust rahastatav programm käivitati 1998. aasta kevadel. Programmi algusest kuni tänaseni on menetletud 7043 projekti, millest on toetust saanud 2185 projekti kogusummas üle 41 miljoni euro. Regionaalsete investeeringutoetuste programmile eraldatakse 12,7 protsenti hasartmängumaksu laekumistest.

Taotluste esitamise järgmine tähtaeg on käesoleva aasta 15. veebruar.

Vooremaa