Tabivere põhikool valiti KredExi karjääriretkedel osalejaks

Jõgevamaa tööandjatega tutvumiseks viib KredEx tänavu karjääriretkedele Tabivere põhikooli 9. klassi õpilased. Noortele avab oma uksed kohalik tootmisettevõte, teatas KredEx-i kommunikatsioonispetsialist.

Kodupiirkonna ettevõtete tutvustamiseks korraldatakse 9.-12. klasside õpilastele karjääriretki teist aastat. Suur huvi retkedel osalemise vastu ka Jõgevamaal näitab KredExi ettevõtlusdivisjoni juhi Jarmo Liiveri sõnul, et noored mõtlevad juba varakult sellele, millised võimalused ootavad neid oma kodumaakonnas pärast õpingute lõppu. “Tahame anda karjääriretkede kaudu ettevõtetele üle Eesti võimaluse kohtuda oma tulevase järelkasvuga ja samal ajal kinnistada selles potentsiaalses järelkasvus ehk tänastes õpilastes usku, et tööd ja tegemisi leidub kõikjal üle Eesti ning et selleks ei pea suurlinna kolima,” rääkis Liiver ja tõdes, et enim sooviavaldusi ettevõtete külastuseks laekuski üle Eesti just lõpuklasside õpilastestelt, kel seisavad peagi ees olulised otsused koolitee ja karjääri osas.

Karjääriretkede raames avavad noortele oma uksed ligi 30 ettevõtet üle Eesti. Jõgevamaal saavad Tabivere põhikooli üheksandikud tutvuda lähemalt osaühinguga Orthez, mis valmistab kvaliteetseid uksi ja aknaid freesprussmajadele. Karjääriretke käigus saavad õpilased näha ja proovida ise järgi, millist tööd selles ettevõttes tehakse.

Tabivere põhikooli direktori Piret Siivelti sõnul on karjääriretked heaks viisiks tutvustada Jõgevamaa noortele tulevikuvõimalusi nende kodumaakonnas. “Meie koolil on hea meel, et KredEx korraldab selliseid karjääriretki, sest nende kaudu saavad meie õpilased juba enne keskkooli ja ülikooli hea ülevaate karjäärivõimalustest oma kodukohas. Nii saavad nad ka teha parema valiku, mida edasi õppida, et saadud teadmistele ja oskustele hiljem taas kodupiirkonnas rakendust leida,” rääkis Siivelt.

Tänavustele karjääriretkedele esitasid taotlusi üheksa maakonna koolid. Igas piirkonnas valiti sooviavaldajate seast välja üks klass, kes retkedele pääseb. Karjääriretked toimuvad tänavu novembrikuu keskel Jõgevamaal, Harjumaal, Ida-Virumaal, Valgamaal, Lääne-Virumaal, Raplamaal, Saaremaal, Põlvamaal ja Võrumaal.

Projektis osaleb kokku ligi 30 ettevõtet, kes on oma kodukandis oluliseks tööandjaks ja on teinud hiljuti KredExiga koostööd. Karjääriretki korraldab KredEx ning külastuste läbiviimist rahastab Euroopa Liit läbi Euroopa Regionaalarengu Fondi.

Vooremaa