Swedbanki uus nutiterminal võimaldab kaardimakseid kõikjal

Alates maikuust pakub Swedbank kauplejatele ja teenusepakkujatele uudseid väikesemõõdulisi makseterminale – nutiterminale –, mis võimaldavad nutitelefoni või tahvelarvuti abil võtta vastu kaardimakseid, teatas panga pressiesindaja.

Nutiterminal on Eestis uus ja ainulaadne seade. Tänu sellele saab teha kaardimakseid, sealhulgas ka puutevabasid viipemakseid, sõltumata asukohast ja kellaajast.

Tavapärasest makseterminalist eristavad uut nutiterminali kompaktsed mõõdud, püsirenditasu puudumine, juhtmevaba ühildumine nutiseadmega ja lihtne kasutuskogemus. Kaardiga maksmine käib sarnaselt mistahes teise makseterminaliga.

Ilmselgelt on iga kaupleja või teenusepakkuja puutunud kokku olukorraga, kus klient soovib tasuda kaardiga, aga erinevatel põhjustel pole see võimalik. Kaardimakseid saab nüüd vastu võtta igal ajal ja igas kohas: käsitöökunstnik laadal käpikuid müües, talunik juhuslikule peatujale aiasaadusi pakkudes, korstnapühkija või juuksur oma teenuse eest tasu võttes.

Nutiterminali töölepanemiseks piisab kahest lihtsast sammust: tuleb sõlmida Swedbankiga kaardimaksete vastuvõtmise leping ning laadida AppStore’ist või Google Play’st nutiterminali rakendus.

Nutiterminali saab kasutada koos Android või iOS operatsioonisüsteemil töötava nutiseadmega. Esimesed kauplejad juba testivad nutiterminale, sealhulgas Türi lillelaadal eeloleval nädalavahetusel. Vabamüüki tuleb nutiterminal alates 9. juunist.

Vooremaa