Suvi tuleb Jäneda aia- ja lillepäevadega

Järgmisel nädalavahetusel ehk 27.-28. mail on Jänedale oodatud kõik aiandus- ja haljastushuvilised, kel võimalik  täiendada oma koduaeda huvitavate taimedega, teatas ürituse peakorraldaja.

Jänedal toimuvad 17. korda aia- ja lillepäevad. Huvi laada vastu on iga aastaga kasvanud nii müüjate kui ka ostjate hulgas. “Külastajaid on olnud viimastel aastatel ligi 10 000, kes kasutavad suurepärast võimalust vajalik ja huvipakkuv kaup endale osta kiiresti ning meeldivas keskkonnas.  Ühtlasi on kasvanud ka müüjate hulk, keda tänavu tuleb vähemalt 500 ja üle sellegi,” ütles suurürituse peakorraldaja Enno Must.

Ta lisas, et lisaks pikaajalistele laadakauplejatele-taimemüüjatele Eestist, Lätist ja Leedust on kauplejaid ka Ukrainast ja Soomest.

Lisaks pargis, aias ning lillepeenral vajaminevale kaubale püüab suurlaat külalistele pakkuda ka valikut huvitavast käsitööst ning naturaalsemat toidukaupa. „Sellekohaseid kiidusõnu oleme pälvinud eriti palju just aasta- aastalt kasvanud välismaiste külastajate poolt, püüame ka sel aastal seda tunnustust õigustada,” ütles Enno Must.

Ühe tänapäevase laada juurde kuulub ka suur valik erinevaid tööstuslikult toodetud kaupu, selle laada-ala tihe külastatavus näitab kindlalt ka sellise vajaliku teenuse pakkumise vajadust.

Nagu tavaks saanud, kuulub kultuuriprogrammi (laupäeval alates kella 10.30 ja pühapäeval alates 11.00) välilaval nii Tapa kui ka Tamsalu valla taidlejate parimad etteasted. Laupäeval esineb õhtusel simmanil Musta Täku Tallis ansambel Singer Vinger.

Ainulaadses Jäneda Pullitalliteatris on tänavu vaadata Piibe Teatri etendust “Mees raamatust”. Arlet Palmiste/Raimond Kaugveri ühistööna valminud ja Tiit Alte lavastatud eluline draama räägib kirjaniku elust tema enda raamatute põhjal. Kesk-Eesti harrastusteatrite näitlejad mängivad etendust 25. ja 26. mail kell 19, 28. mail kell 15 ning 10. ja 11. juunil kell 17.

Tava järgi avatakse koos aia- lillepäevadega ka Musta Täku talli ülakorrusel käsitöökeskus, kus saab nii osta kui ka vaadata ehedat kodumaist käsitööd. Ürituste ajal on huvilistel võimalik osaleda õpitubades, kus käsitöömeistrid on valmis näitama töövõtteid ja andma juhatust ning õpetust.

Vooremaa