Suvel selgub Eesti parim talutoit

Eestimaa Talupidajate Keskliit korraldab juba teist aastat järjest parima talutoidu valimise, mille eesmärk on tõsta esile ehtsat talutoitu ja tunnustada talunike tööd, teatas talupidajate keskliit. Parimad talutoidud selguvad kuues erinevas kategoorias ja võitjad kuulutatakse välja 8. juulil Võrus peetaval talupäeval.

Eestimaa Talupidajate Keskliidu juhi Kalle Lieberti sõnul sündis parima talutoidu konkurss soovist tunnustada meie usinaid talunike ja innustada neid tegelema tootearendustega, mis muudaks neid konkurentsivõimeliseks nii siin kui välismaal. Parimatest parima talutoidu valimise ja tunnustamise vajadust kinnitasid ka talunikud, mida näitas ka juba eelmisel aastal suur osalejate arv. “Sel aastal ootame konkursile veelgi rohkem osalejaid, sest lisaks ettevõtmisega kaasnevale tähelepanule, ootab kategooria võitjat ees ka hinnaline ja praktiline auhind – turundustugi võidutootele,” ütles Liebert.

  1. aasta parim talutoit selgitatakse välja seitsmes erinevas kategoorias: parim piimatoode; parim pagaritoode; parim lihatoode; parim maius; parim tervisetoode;·parim jook. Seitsme kategooria hulgast selgitatakse välja ka konkursi üldvõitja, kes pälvib konkursi peaauhinna.

Hindamiskomisjon valib parimaid tooteid 14. juunil Tallinnas Academic Food Lab’is. 2017. aasta parim talutoit kuulutatakse välja 8. juulil Võrus toimuval talupäeval.

Hindamiskomisjoni kuuluvad toidublogijad, kokad, turunduseksperdid ning kaupluste esindajad. Komisjoni esimees on Eesti Talupidajate Keskliidu nõukogu liige Kaul Nurm.

Konkursil osalemiseks palume registreeruda Parim talutoit 2017

Konkursi “Parim talutoit 2017” üldvõitja auhinnaks on võidutoote turundustugi, mis sisaldab tänavuse parima talutoidu reklaamplakati kujundamist ja loomist; kvaliteetseid tootefotosid; meediauudise koostamist ja levitamist meediakanalitele; võidutoote valmistanud taluniku persooniloo organiseerimist meediaväljaannetesse ja võidutoote animeeritud videot.

Parima talutoidu valimine on osa talupidajate keskliidu mitmeaastasest märgikampaaniast Ehtne talutoit, mille eesmärgiks on teadvustada ja tunnustada talutoodete kasulikkust ning mitmekesisust. Ehtsa talutoidu tutvustamisel on kasutatud PRIA turuarendustoetust. Parimat talutoitu valitakse Eestis teist aastat järjest. Eelmise aasta Parim talutoit 2016 võitja oli Pajumäe talu mahe keefir.

Vooremaa