Suur Rahvapidu loosib välja esimesed piletid II Eesti Naiste tantsupeole

  1. Tänavu 11. juulil Jõgevamaal Pajusi vallas Siimu-Jaani talus peetav Suur Rahvapidu loosib välja esimesed piletid II Eesti Naiste tantsupeole, teatasid korraldajad.
  2. 1920-1930ndate suur stiilipidu keskendub seekord pritsumeeste ja tuletõrjeseltside tegevusele. Tuletõrje ajalugu ja tehnikat on tutvustamas Järva-Jaani Tuletõrjemuuseum. Kuulda saab puhkpilliorkestrit ja näha tulekustutamise vaatemängu. Tõsisel käsipritsivõistlusel saab käe märjaks teha ka publik. Peomeelolu aitavad luua kohalikud laulukoorid ja rahvatantsijad. Samuti tuleb esitamisele näitemäng, mis ei ei puudunud üheltki tolleaegselt peolt.
  3. Et 1930ndatel asuti organiseeritumalt tegelema ka rahvatantsuga, otsustasid stiilipeo korraldajad kergitada veidi katet ka aasta pärast Jõgeval toimuva II Eesti Naiste Tantsupeo ettevalmistustelt. Huvilised leiavad peopaigalt naistepeo teematelgi. Sündmuse üheks tipphetkeks on õnneloos, kus Piletilevist Suurele Rahvapeole pileti ostnute vahel loositakse välja esimesed neli pääset naiste tantsupeole.
  4. II Eesti Naiste tantsupidu pealkirjaga “MeheLugu” peetakse Jõgeval 2016. aasta 12. juunil. Tegemist on Jõgevamaa suurima kultuurisündmusega, mis toob maakonnakeskusesse ligi 4000 tantsijat ja 8000 pealtvaatajat. Pidu korraldab folklooriselts Jõgevahe Pere ja selle eesmärk on väärtustada Eesti naistetantsu traditsioone.
  5. Vaata lähemalt peopaiga ja peo kohta  http://www.siimujaani.com/
    Vooremaa