Sotsid, Keskerakond ja Reformierakond tegid Põltsamaal valimised võitnud valimisliiduta koalitsiooni

Sotsiaaldemokraatlik erakond, Keskerakond ja Reformierakond sõlmisid täna Põltsamaa vallas koalitsioonileppe. Valimised võitis Põltsamaal valimisliit Ühine Põltsamaa, nemad said volikogus üheksa kohta.

Sotsiaaldemokraatlikule erakonnale kuulub uues koalitsioonis vallavanema ning Keskerakonnale vallavolikogu esimehe koht. Vallavanema kandidaadiks on senine Puurmani vallavanem Margus Möldri, vallavolikogu esimehe kandidaadiks Andres Vään, kes oli ka Põltsamaa linnavolikogu viimase koosseisu vallavolikogu esimees.

Vallavolikogu aseesimehe koht jääb Reformierakonnale. Detailne koalitsioonilepe on ette valmistamisel ja allkirjastatakse lähiajal.

Osapooled leidsid, et tegemist on piirkonna huve järgiva kokkuleppega, mis on koostatud kõigi osapoolte valimislubadusi arvestades. Kokkuleppe teinud isikud kinnitavad, et kokkuleppeni aitas jõuda kõigi osapoolte soov panustada piirkonna arengusse.

Sotsiaaldemokraatlikule erakonnale kuulub Põltsamaa valla 23liikmelises volikogus seitse kohta, Keskerakonnale kolm ning Reformierakonnale kaks kohta. 

Jaan Lukas